Вчені з Інституту високогірній легеневої патології в Ла-Пасі, Болівія з'ясували, що при лікуванні важкого COVID-19 можна замість ШВЛ використовувати гормон еритропоетин.

Фахівці з високогірної медицині з Болівії, які вивчають гірські хвороби протягом більше 50 років, з'ясували, що вони дуже схожі на пневмоліз (руйнування легенів), викликаний гіпоксемією – низьким рівнем кисню в крові.

Про це повідомляє Bentham Science.

За аналогією з цим вірус SARS-CoV-2 потрапляє в організм при диханні і проходить через бронхи до поверхні альвеол повітряних мішків, де розташовані пневмоцити – альвеолярні клітини легенів, і їх капіляри. В результаті самореплікаціі пневмоцити в руйнуються, вивільняючи всю репліковану РНК SARS-CoV-2, яка інфікує сусідні клітини.

Тому в людини розвивається запалення легенів і ураження, яке схоже на високогірний набряк легенів.

При лікуванні гірської хвороби застосовують не ШВЛ, а неінвазивну оксигенацію, а також еритропоетин – гормон, який природним чином збільшує виробництво червоних кров'яних тілець і захищає серце, мозок і судини від небезпеки гіпоксії.

На думку вчених, в такому випадку потрібно використовувати своєчасне введення кисню, що може зменшити набряк легенів. Також автори роботи пропонують приймати протизапальні та антикоагулянтні препарати.

https://www.youtube.com/watch?v=fBaQMSF1QVo

Читайте більше актуальних новин на Вголосі: