Росія створює нову гіперзвукову зброю, беручи за основу технології, викрадені у Сполучених Штатів. Про це заявив радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон.

Про це інформує The Voice of America.

Коментуючи вибух на морській платформі під Северодвінськом 8 серпня під час випробувань рідинної реактивної рухової установки з ізотопним джерелом живлення, Болтон заявив, що йому відомо більше, ніж він може сказати.

Водночас, з його слів, цей інцидент є прикладом того, як Росія веде роботи зі створення засобів доставки ядерної зброї.

“Щось там явно пішло не так, але це демонструє, що, хоча за економікою Росія порівнянна з Нідерландами, вона все ще витрачає на оборону, щоб не тільки модернізувати свій ядерний арсенал, а й створити нові види засобів доставки, ракети із гіперзвуковим блоком, гіперзвукові ракети, багато в чому вкрадені з американських технологій”, – заявив Болтон

Він додав, що такі можливості Росії і ймовірність того, що інші країни отримають ці технології, залишаються проблемою для США і їх союзників.

Нагадаємо, що через вибух на військовому полігоні рівень радіації в Сєверодвінську Архангельської області Росії було перевищено в 4−16 разів.

Раніше представники розвідки США стверджували, що вибух під Архангельськом стався під час випробування прототипу крилатої ракети нового типу, про яку згадував президент Володимир Путін.

У Міноборони РФ повідомили, що НП сталася під час випробування рідинного реактивного двигуна. Російська влада повідомляла про двох загиблих і шістьох постраждалих.