Радник президента США Джон Болтон після зустрічі з керівництвом України заявив, що застеріг Київ від шкідливої економічної співпраці з Китаєм, яка може призвести до крадіжки військових технологій.

Напередодні візиту пана Болтона до Києва американське видання The Wall Street Journal написало, що США хочуть заблокувати придбання китайцями українського стратегічного підприємства "Мотор Січ", передає ВВС Україна.

У Білому домі нібито вважають, що Пекіну важлива купівля заводу, оскільки це суттєво підвищить оборонну міць країни. Щоб завадити цьому, помічник президента США з національної безпеки Джон Болтон і вирішив поговорити у Києві з керівниками України.

Левова частка питань українських журналістів у Києва за результатами візиту Болтона стосувалась саме ситуації з можливим продажем компанії "Мотор Січ".

Радник президента США напряму відмовився говорити про "Мотор Січ" на прес-конференції, але натякнув, про що йшлось.

"Я не буду торкатись конкретних компаній чи економічних угод, а краще розповім про картину загалом. У нас є розбіжності у торгівлі з Китаєм. Дисбаланс виник з ґрунтовної причини - ідеться про роки і десятиліття інтелектуальних крадіжок і порушення інших прав, зокрема, дискримінацію американських інвесторів", – почав свою відповідь пан Болтон на питання BBC News Україна щодо ситуацією з компанією "Мотор Січ".

Він продовжив, що США непокоїть політика і шкідлива дипломатія створення заборгованостей в інших країнах, коли укладається нібито вигідна угода з третіми державами щодо певних підприємств. Але потім ті, що погоджуються, опиняються з боргами.

"Нас непокоїть отримання Китаєм військових технологій. Ми бачимо, до прикладу, що п'яте покоління китайських винищувачів дуже схожі на американські літаки F-35. Це тому, що це і є винищувачі F-35. Вони їх просто вкрали", – відверто заявив Болтон.