Раїса Кузьменко позичила три тисячі гривень на ліки і досі чекає підвищення пенсії. Їй, каже, на зйомках, подали надію, що мають виплачувати більше. Але не склалося, повідомляє ТСН.

У її холодильнику молоко, запаси консервації. Фруктів чи м'яса давно не було.

«За що мені жити? Я взяла пляшку молока, то вистачає на тиждень. Домашнє, все на ринку купується. Я теж яблучка хочу, якусь апельсинку», – каже жінка.

Раїса Кузьменко отримує 1900 гривень пенсії, з яких 1500 грн – платить за комуналку.

А це зйомки в лютому. Телевізійний ролик на підтримку президента, де Раїса Віталіївна – взірець щасливого пенсіонера.

«Я пропрацювала 43 роки. Нарешті отримала більшу пенсію», – каже жінка в ролику.

Про скандальні зйомки начебто соціального ролика за участі також відомих українців стало відомо взимку. Тоді співачка Анастасія Приходько заявила, що судитиметься з Адміністрацією Президента, бо ролик виявився агітаційним. Нині й бабуся ставить собі запитання: навіщо то все було?  

«Сказали: на рекламу ми вас проведемо. Може, би копійку яку заплатили, хоч що-небудь за це. Я нічого не відчула хорошого. «Краще», – отак і сказала. Так, як він мені сказав. Я хотіла своїми словами, а він: «скажіть отак», – згадує жінка.

Режисер, який говорив, що треба озвучити пенсіонерці, приїхав із Києва. Як її знайшов, вона не знає. Сам режисер від коментарів відмовився, але попередньо під час листування написав, що сам був здивований малою пенсією Раїси Кузьменко, і сподівається, що її піднімуть.

«Таким категоріям людей мають підняти. Гройсман навіть указ місяця півтора тому підписував... І також я не голова Пенсійного фонду...  Хай їй помагають її сини, яких у неї багато, і які покинули її сам-на-сам із цією пенсією», – написав режисер.

«Люди бачили і весь світ бачив. «Бачили ми тебе», – кажуть – «Що ти сказала в трьох словах, ми нічого не зрозуміли. А чого ти не сказала, щоб добавили пенсію для всіх нас?». Я пішла в магазин, буханка хліба 12 грн, м’яса я не можу купити. Курячі крильця тільки можеш ще взяти і ті по 47 грн, те крило нещасне, і що там в тому крилі? Знижки шукаємо. Щось знайшла – ото моє. Це як собака по вулиці ходить, збирає, десь знайшов кісточку – оце нам», – каже бабця.

Їй 82 роки, з яких 43 – пропрацювала вахтеркою і швачкою. Живе сама, хоча має чотирьох дітей і шістьох онуків. Грошей у них, пояснює, не бере, бо ті самі ледь виживають. Та без помочі дітей не прожити. Бабуся щойно перехворіла – гроші на ліки позичила.

«Три тисячі позичила, а тепер треба віддати. І де їх узять? Може, діти приїдуть і скинуться», – каже жінка.

У її гаманці залишилася сотня на два тижні – до найближчої пенсії.  

У Пенсійному фонді заявляють, що підняли жінці пенсію ще восени, влітку виросте лише «мінімалка».

У бабусі з президентського ролика підвищення не буде. Її пенсія, пояснюють, уже вища прожиткового мінімуму. Доплата планується аж у грудні, за 13 років понаднормового стажу роботи. Спеціально для Раїси Кузьменко чиновниця рахує, її пенсія виросте на 9 гривень 90 копійок.

Бабуся по 40-50 гривень інколи заробляє сама. Коли дозволяє здоровя – бере швацькі замовлення в знайомих. Вона очолює ще й хор «Діти війни» – 30 таких, як вона пенсіонерів, щороку дають до 40 концертів, за співи їм дарують гостинці. Удома ж вона цілодобово слухає радіо, чекає, що її почують. І пенсія виросте ще на тисячу гривень – до омріяних трьох.