Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

На цю важливу акцію, яку організовують вже вчетверте, покликали і чоловіків, і жінок, і навіть дітей. При чому як феміністок так і тих, хто себе ними не вважає.

На площі Ринок можна було зустріти плакати, що рясніли у руках феміністок, на різний смак та вибір. Кому який текст ближче до душі. Найбільш запам’ятовувались перехожим такі: «Моє тіло – моє діло», «Люба, мрії і цілі – це підступи сатани, щоб відволікти тебе від приготування їжі», «Бийся, як дівчина», «Борітеся - поборете», «Все, що ти можеш робити, я можу робити кровоточачи», «Ще нам сестри дорогії усміхнеться доля», «Кожна жінка має тіло», «Коханий, вийди в декрет», «Я людина, а не репродуктивний орган» тощо.

На початку організатори із «Феміністичної майстерні» розповіли про важливість феміністичного руху, його історичну цінність та найславніших діячок. Христина Малиш переконана: «Ми хочемо, аби жінки мали такі ж права, як і інші члени суспільства. Чоловік міг би познайомитись із тим, як працює пральна машинка». Також додає: «Ми вийшли боротися за те, що мало би бути в нас. Львівське суспільство, на жаль, сьогодні є патріархальним здебільшого. Від цього страждають як жінки, так і чоловіки. Хочемо сказати Львову, що проблема є».

Відтак, під час акції частенько можна було почути гасла: «Скажем «ні» патріархату - фемінізм у кожну хату», «Наша сила – солідарність», «Права жінок – права людІни». Не забували фемінстки при цьому пританцьовувати та постукувати кухонним приладдям.

Серед прихильників такого протесту були навіть чоловіки. Олександр на марші вже третій рік. Каже: «Вже ввійшов у фемінізм. При чому раптово для себе. Для мене це важливо. 8 березня – можливість показати свій протест».

Його колега Оксана аж світиться від щастя участі у цій акції. Каже: «8 березня - це прекрасний день! Це найкращий день в році! Це день боротьби жінок за свої права» Тема маршу теж прекрасна! Тут всі: мій коханий, моя сестра та найкраща подруга».

Такий захват акція викликає не у всіх. Учасник АТО Сергій, який проходив повз і зацікавився дійством, каже: «Я не розумію, в чому проблема? Зараз права чоловіків і жінок в принципі рівні».   

Також на противагу прихильникам дійства зовсім поруч зібрались і юні противники акції. Їх близько 20. Кажуть: жінкам варто святкувати перш за все День матері, а не 8 березня. «Ми вважаємо, що фемінізм – це прояв глупості, - зазначає Настя зі Львова. - Вони за рівні права, вважають, що жінки так само, як і чоловіки мають тягати цеглу чи працювати на шахтах. У жінок є набагато важливіші завдання: створювати сім’ю, допомагати батьківщині!»   

Нарешті після усіх промов учасники вирушають маршем від Ратуші до Оперного театру і назад, аби дорогою зупинятись та промовляти до людей. Теми промов різні: від дискримінації – до екопроблем.

За всім цим дійством пильно спостерігають правоохоронці. І недаремно. Невідомий під час маршу намагається облити феміністок фарбою: може обурився закликами, може, хотів позалицятися, хто-зна. На свій жаль, не встиг: його затримали стражі порядку. Аби права феміністок хоча б під час маршу не смів порушувати ніхто.