Ситуацію, яка розгорілася навколо ВАТ «Завод «Львівсільмаш», можна назвати «сам рейдер». Зіткнення несумісних інтересів окремих власників досягло апогею 11 липня. Саме в цей день працівники заводу повідомили ЗМІ, що завод захопили люди в масках зі зброєю. Вони начебто увірвалися на завод, заблокували його роботу, а до робітників, які пішли на прохідну з'ясувати, що відбувається, застосовували сльозогінний газ.

Працівники підприємства стверджували, що відбулося рейдерське захоплення заводу «бригадою Косенка». Згаданий Володимир Косенко на даний час є директором ВАТ «Львівський завод газової апаратури», раніше працював директором СП ЗАТ «Юкон». Згодом правоохоронні органи повідомили про арешт на кілька діб декількох осіб, з числа тих, хто увірвався на завод.

Законний власник чи рейдер 

Про те, що ж насправді відбулося на «Львівсільмаші» 11 липня, трохи більше стало відомо сьогодні. Виявляється, що це законний власник підприємства, як себе представив на прес-конференції молодий київський юрист Денис Мельников, , заручившись підтримкою київської охоронної фірми «Імеко-консалтинг», зробив спробу керувати своїм майном.

«30 квітня 2008 року відбулися загальні збори акціонерів, на яких мене обрали головою правління. Збори відбулися відповідно до вимог чинного законодавства: були повідомлення у пресі щодо проведення зборів, мандатна комісія засвідчила присутність на зборах акціонерів, які володіють понад 60% акцій. У такому випадку збори вважаються законними і можуть приймати рішення зокрема щодо визначення керівництва. Надалі, щоб приступити до виконання своїх обов’язків, я був зареєстрований у єдиному державному реєстрі підприємств як єдиний повноважний представник підприємства, який право представляти інтереси підприємства без довіреності», - розповів Мельников.

Він додав, що «участь у зборах акціонерів взяли 2 особи, які володіють понад 60% акцій», проте це не має насторожувати, оскільки чинним законодавством не передбачено, скільки осіб-акціонерів мають бути присутні.

Проте, під час візиту новообраного керівника на підприємство сталася невелика прикрість, яку зараз з’ясовує міліція. Справа у тому, що не зважаючи на присутність охорони, яку юрист найняв задля власної безпеки, папку з відповідними документами, які посвідчують його права на завод, викрали невідомі.

«Ситуація була напружена і прохання були досить ультимативно мені висунуті, і досить жорстко ця папка з документами була в мене відібрана, - розповів Мельников. - Там були оригінали документів (протокол загальних зборів, мандатної комісії, реєстр акціонерів) мої особисті речі, особисті документи, коштовності».

На запитання: «Хто ж насправді є рейдером на підприємстві?», Мельников пояснив, що рейдер не він, а ті, хто сьогодні перебуває на підприємстві.

Юрист спростував інформацію про те, що охоронці, які прибули з ним на завод, були озброєні, мали газові балони. Разом з тим він підтвердив, що, про всяк випадок, вони були вдягнуті у камуфляжі, мали шоломи та бронежилети. За його словами, конфлікт біля прохідної заводу спровокували працівники львівської охоронної фірми «Аутпост», які працювали там, та «працівники-провокувальники» «Львівсільмашу».

Мельников також зазначив, що до сьогодні «правоохоронці перешкоджають законній діяльності акціонерного товариства, також голова Фонду Держмайна у Львівській області Наталія Горлач, яка лобіює інтереси рейдерів - ТзОВ «БілоцерківМАЗ», ВАТ «Білоцерківсільмаш» та особисто Олександра Олійника».

Також новообраний голова правління повідомив, що державної частки (50%) ВАТ «Завод «Львівсільмаш» немає вже рік, а може й більше часу.

Тим часом Господарський суд Львівщини розглядає справу про банкрутство ВАТ «Завод «Львівсільмаш», яка порушена за заявою СП «Галтекс».

Мельник повідомив, позов поданий зі сторони теперішнього керівництва, приводом стали «штучні» борги підприємства в обсязі 40 млн. грн., що і показує його справжні наміри щодо подальшої долі підприємства.

«Моя мета – підприємство не знищувати, а відроджувати, щоб воно приносило фінансове задоволення акціонерам», - запевнив Мельников. Для цього акціонери, яких він представляє, вже придбали проектний інститут, який розробляє устаткування для сільського господарства. 

Рейдер чи інвестор 

А тим часом Спостережна рада ВАТ «Завод «Львівсільмаш» за участю голови Наталії Горлач (голова Фонду держмайна України у Львівській області) на своєму засіданні 28 травня цього року, заслухавши доповідь в. о. голови правління Петра Онищака про критичний стан справ на підприємстві та необхідність вливання коштів інвестора, погодила «Угоду про виробництво та покращення фінансового становища» між ВАТ «Завод «Львівсільмаш» та ТзОВ НВП «БілоцерківМАЗ» ( голова спостережної ради Олександр Олійник) від 28.05.2008 р. та зобов’язала голову правління Онищака підписати дану угоду. Відповідно до угоди інвестор зобов’язався погашати заборгованість «Львівсільмашу» у визначені терміни.

Згодом Онищак пішов із посади виконуючого обов’язки голови правління на посаду помічника голови правління з фінансових та юридичних питань. Новим головою правління ВАТ став Валерій Кожухар.