ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» 26 березня за результатами тендеру замовило ТОВ «УМТК Трейд» спеціального робочого одягу на 29,51 млн грн.

Про це повідомляють Наші гроші з посиланням на систему «Прозорро».

До кінця 2020 року поставлять 34 753 одиниці спеціального робочого одягу для працівників служб аеропорту, перелік якого із цінами наведено у таблиці нижче.

Тендерна документація вимагала використання такого утеплювача або еквіваленту: полотно неткане синтетичне термофін плюс із поверхневою густиною не менше 150 г/кв. м і сумарним тепловим опором 0,33 кв. м*°C/Вт (допускається відхилення +/– 0,03).

Згідно наданими переможцем протоколами випробування, виробником поліестерового полотна «Термофін Плюс – 150» (Termofinn Plus) є ТОВ «Термореал» (Росія). Він кращий від синтепону і наближається до дорожчих західних утеплювачів на зразок тінсулейту.

За даними «ImportGenius», у січні ТОВ «МіК Трейдопт» завозило Термофін Плюс – 150 від «Термореалу», але виробником було вказане ТОВ «Компанія «Нафта-Хим»(Росія).

Заснована восени 2017 року запорізька «МіК Трейдопт» належить Ярославу Яворському та Сергію Шаповалову. Останній володіє і керує ТОВ «Торговий дім «МІК Трейд», яке разом із ТОВ «МіК» Олега Мітрохіна на чолі з Сергієм Рябовим фігурує у кримінальному провадженні НАБУ щодо можливого хабара посадовцям ПАТ «Укргазвидобування».

Виробниками інших тканин є китайські, турецька, бельгійська та українська компанії.

Гарантійний строк на зимові комплекти, утеплені комплекти і куртки складає три роки, на костюми мийників, сигнальні жилети, шапки, демісезонні блайзери і куртки, літні штани, ремені, куртки-дощовики – два роки, на бавовняні костюми, футболки й сорочки – рік.

Передбачено аванс 50% від вартості товару в заявці. Якщо вартість товару в заявці більша від 1,00 млн грн, аванс перераховується після надання банківської гарантії повернення.

Ціна угоди на 10% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 32,78 млн грн.

Київська «УМТК Трейд» Сергія Гончаренка створена 30 листопада 2018 року, тобто через місяць після оголошення 26 жовтня нинішніх торгів «Борисполя». Раніше у березні вона отримала єдиний підряд КП «Київтеплоенерго» щодо спецодягу на 16,85 млн грн, причому одним із двох суперників на тому тендері була вищезгадана «Профімед Груп».

Єдиним допущеним конкурентом було київське ТОВ «Профімед Груп» Сергія Осіпова і Сергія Шугайла зі статутним капіталом 1 тис грн та одягом із таких самих тканин, що й у переможця «УМТК Трейд», причому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

Інші дві фірми з Термофіном не допустили до торгів через невідповідність техвимогам.

ПП «Швейсервіс» подало накладні до аналогічних договорів із закресленою кількістю товару та технічні характеристики з виразом «поверхнева густина не менше 248 г/кв. м», тоді як документація тендеру вимагала від учасника прибрати вираз «не менше».

ТОВ «Сватекс» надало протокол випробувань від ДП «Кривбасстандартметрологія» для ТОВ «Тексіка» на полотно трикотажне ворсове фліс 240 із поверхнево густиною 267 г/кв. м. Однак замовник звернувся до «Тексіки» і «Кривбасстандартметрології», і підтвердили йому, що поверхнева густина флісу складає 257 г/кв. м. Тому «Сватекс» відхилили за надання недостовірної інформації, суттєвої для визначення результатів закупівлі.

ТОВ «Дотик» і ТОВ «Руф-Центр» скаржились в АМКУ, що аеропорт дозволив відхилення сировинного складу сумішевих тканин (бавовна і поліестер) +/–1. На думку скаржників, результати випробувань можуть різнитися залежно від обладнання і погоди більше, ніж на одиницю, а діючі стандарти нібито дозволяють відхилення в межах 3% зазначеного на етикетці вмісту волокон від вмісту за результатами аналізу. Однак «Дотик» не оплатив скаргу, а «Руф-Центр» запізнився зі строками, тож адмінколегія не задовольнила скарги.