Braids "Native Speaker" (2011)

Канадський бенд із Калгарі ступає дрім-поповими слідами Cocteau Twins так мінімалістично, що повноправно посягає на чартовий рівень минулорічного альбому The xx.

Хоч Cocteau Twins й панує на "Native Speaker", але не настільки, щоб не засікти там тимчасові сліди присутності й інших банд, що надихались відповідним періодом. Так наявні достатньо чіткі паралелі з альбомом Maps "We Can Create" (2007), а грайливому вокалі дівчинки можна відшукати собі щось, як від Бйорк, так й щось паралельне до бруклінців Chairlift ("Plath Heart"). На мерехтливих запливах у прадавні та священні території, Braids можуть бути близнюковою сетричкою Аліни Орлової, але в усьому, безперечно, винні джерела їх натхнення.

Органічна замрієність дрім-попу Braids не обмежується гармонією з навколишнім світом, при потребі іронізує над власною екзальтованістю і навіть передає каліпсоїдні салюти Vampire Weekend.

За старшими настановами про фейну красу заливання космосу внутрішньою радістю буття можна відшукати, як шугейз, так і дрон. Звідти ж походить й ота первісна обрядовість зі смаком лісових ягід ("Glass Deers", "Native Speaker", "Lammicken"), яка заколисує своїм багатоголоссям, або дитячою (ще не соціалізованою) глясолялією. Там, де можна відчути пост-рокові впливи, варто згадати про Explosions in the Sky.

Хоча з настільки відвертим салютом Cocteau Twins у вальсуванні весняних струмочків на "Same Mum", краще зберігати усі скарби Braids у дрім-попі, а не якомусь пост-році.

1. Lemonade
2. Plath Heart
3. Glass Deers
4. Native Speaker
5. Lammicken
6. Same Mum
7. Little Hand

Stateless "Matilda" (2011)

Банда з Лідса нарешті скинула Тома Йорка з пароплаву модерності та перетворила його присутність лише на одну з частин своєї саундової мозаїки. Stateless вбивають свого ідола дуже іронічно та вишукано. Вони ще й драматизують оту сакральну жертву до театральних вершин, так фальцетно страждаючи.

Йорківське зациклене кружляння на відкритими ранами вони затягують у психоделійну сітарність та глітч. Їх грув досягяє глибин дабстепу і навіть не замислючись над спадком бріт-попу денсулиться еренбішними тягучками, щоб ще й долітати до соульних парафій.

Аритмія Stateless формально імітує йорківське розщеплення багаточастиною конструкцією треків, де до радіохедних баладок додаються, окрім вищезгаданих компонентів ще й афробіт, ландшафтний дрон, арабські мотиви, айдіем, блюзове шаманство, психо-фолк та не так багато, як на дебютнику – оркестровок з багатьма недомовленостями, де на скрипках іноді відбувається шабаш відомо кого.

При загальній театралізованій дарковості, кінематографічне вальсування з годинником ("I’m On Fire") стає таким собі найліричним нойзуванням на альбомі, хоча варто визнати, що внесення баладних причитань Йорка в заіндусене танго ("I Shall Not Complain") – то ще той саундовий коник і тут вже просто цікаво, чи справді саме Stateless є піонерами, які додумались звести докупи такі естетично рідні душі, як Том Йорк та танго.

1. Curtain Call
2. Ariel
3. Miles To Go
4. Visions
5. Assassinations
6. Red Sea
7. I’m On Fire
8. Ballad Of NGB
9. Song For The Outsider
10. Junior
11. I Shall Not Complain

Teebs "Ardour" (2010)

Альбому, що вийшов на лейблі Flying Lotus можна дорікнути лише переобтяженою к-тю треків, бо балансуючи між легким айдіемом та інструментальним хіп-хопом – релаксація достатньо швидко починає харити своєю одноманітністю.

Більшіть треків після 10 номера Teebs міг залишити на інші потреби, оскільки вони перебивають увесь стартовий кайф диску. Teebs легко бере жанрові вершини, не забуваючи й про модні віяння з області того ж радіоорієнтованого у минуле чіллвейва. Бігаючи від амбієнтових релаксацій до босановних семплів, Teebs добре орієнтується й в кінематографічних джерелах для семплювання.

Розсипчастість, як елемент процесу відновлення цікаво деталізується ("Burner") і проростає у ніби вершину альбому "Arthur’s Birds". Увесь відпочинковий клас диску ще доганяється "Bern Rhythm", після якого ліниво самоповторюється, додаючи, то нео-класики, то жіночого вокалу. А цілковите розчинення в Абсолюті не відбувається через банальний перебор з к-тю демотиваторів.

1. You’ve Changed
2. Bound Ball
3. Double Fifths
4. While You Doooo
5. Moments
6. Burner
7. Wind Loop
8. Lakeshore Ave.
9. Arthur’s Birds
10. Gordon
11. Bern Rhythm
12. Felt Tip
13. King Bathtub
14. My Whole Life
15. Long Distance (feat. Gaby Hernandez)
16. Why Like This
17. Humming Birds
18. Autumn Antique