У Польщі активно обговорюють "програму репатріації", метою якої є залучення дешевої робочої сили з України та інших країн-сусідів.

Про це пише "Польське радіо"

"Чимало компаній, також державних, щоб хоч частково вирішити проблему нестачі рук до праці, створює програми, які мають притягнути до Польщі заробітчан, наприклад з Непалу, Індії та Пакистану. Якщо вже притягати працівників з інших країн, чому б не подумати про поляків та їхніх нащадків, які живуть за кордоном, особливо десь далеко на Сході? – пише видання "Gazeta Polska Codziennie".

Видання зазначає, що метою повинна бути урядова програма репатріації. Звісно, це не вирішить усієї проблеми з відсутністю працівників, але, безперечно, якоюсь мірою в цьому допоможе.

"Це найкращий момент з точки зору національного інтересу Польщі, а також з погляду соціальної відповідальності та солідарності. Влучнішого моменту на створення такої програми може вже не бути", - пишуть польські ЗМІ.

Нагадаємо, українка у Польщі вийшла на одиночний пікет, аби привернути увагу до того, чому поляки вживають словосполучення “на Україні”, а не “в Україні”. та започаткувати дискусію.