Днями на електронні скриньки сільських рад Бродівського району надійшов лист із закликом долучитися до збору коштів для соціально незахищених в умовах епідемії.

Лист відправлено з електронної пошти Бродівської РДА начебто від Штабу з ліквідації наслідків надзвичайноїситуації.

У цьому листі районний штаб закликає керівників підприємств, організацій, установ долучитися до збору коштів для соціально незахищених, які потребують підтримки в часепідемії коронавірусу. І все б нічого, але для переказу грошей подано рахунок благодійногофонду «Берегиня», який заснував і очолює Бродівський міський голова Анатолій Белей (про це зазначено в статутних документах та в декларації міського голови).

Таким чином Анатолій Белей порушив Закон України «Про запобігання корупції», зокрема ст. 221«Обмеження щодо використання службових повноважень чи свого становища», за якою особам на таких посадах забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов’язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди.

Можна зрозуміти, для чого це Анатолію Белею – його фонд отримуватиме кошти, а він як керівник розвозитиме допомогу бідним людям й отримуватиме політичні дивіденди. Як мінімум - політичні.

Водночас є питання до райдержадміністрації та районного штабу з надзвичайних ситуацій: чому вони вирішили оголосити збір коштів у фонд Белея, чому не відкрили спеціальний рахунок або принаймні не подали рахунки кількох організацій, які займаються благодійною діяльністю?