Обвалюється цегла зі склепіння фортечних казематів, помітні значні зсуви насипів, внаслідок чого руйнуються зовнішні казематні стіни. Не в кращому стані і замковий палац Потоцьких, збудований у третій чверті 18 сторіччя. З його стін обсиплються штукатурка, лущиться мистецька ліпнина капітелей на пілястрах палацу, розвалюються муровані поручні на вхідних сходах.

Незважаючи на те, що Бродівська фортеця та палац Потоцьких є у Державному реєстрі нерухомих пам’яток України і знаходяться під охороною держави, ставлення провладних чиновників до цієї пам’ятки історії гірше, ніж байдуже.

У 2008-2009 роках на реставрацію замку було виділено 900 тис. грн. Проте, як зазначив директор Бродівського історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук, за виділені кошти пам’ятку ще більше зруйнували. Зроблені реставраторами стічні отвори для води призвели до того, що посипалося склепіння казематів. Через відсутність фінансування, реставрацію так і не закінчено – Бродівська фортеця у стані катастрофічної руйнації.

Додамо, Бродівський замок бастіонного типу споруджено в 1635 році коштом польного коронного гетьмана Речі Посполитої Станіслава Конєцпольського. Архітекторами споруди були відомий французький інженер Гійом Леввасер де Боплан та італійський будівничийАндреа дель Аква. Замок, що мав форму п’ятикутника, складався із п’яти бастіонів та куртин, у середині яких були каземати.

У 1648 р. замок витримав кількатижневу облогу козацьких військ Богдана Хмельницького. Також тут поляки тримали полонених козаків. В замковому палаці зберігалась бібліотека Потоцьких, частина якої тепер знаходиться в замку Орон(Швейцарія).

Після Другої світової війни, за часів Радянського Союзу, замок використовувався, як військовий об'єкт. Нині він в руїні. Із замкового комплексу до наших днів збереглись неповних чотири куртини з казематами та північно-східний бастіон. На особливу увагу заслуговує збережений ренесансний портал вхідних дверей одного з казематів в західній куртині.