Про це повідомляє The Guardian, додаючи, що Сіті минулого місяця співпрацював з російськими банками над розміщенням євробондів на 4 мільярди доларів, які пішли на рефінансування суверенного боргу РФ.

Усе це відбулося попри те, що російські банки були під санкціями. При цьому, половина цих цінних паперів була продана на Лондонській біржі. Майже половину російського боргу купили інвестори і інвестиційні інститути, які базуються в столиці Британії.

Прогалина в законодавстві ЄС і Об'єднаного Королівства дозволила російським банкам, на яких діють санкції, зокрема «ВТБ Банку», виступити в ролі головного організатора випуску російських бондів.

«Сьогодні Росія може брати позики на ринках капіталів ЄС і США, попри санкції, а потім може витрачати отримані гроші на підтримку пов'язаних з Кремлем банків і енергетичних компаній, які перебувають під санкціями і не можуть цього робити самостійно», – пояснив голова комітету закордонних справ Том Тугендхет.

Він пропонує, щоб російські бонди більше не мали доступу до клірінгових західних палат, таких як Euroclear і Clearstream. Таким чином, вони стануть непридатними для торгів на вторинному ринку, а отже більшість інвесторів в ЄС і США не зможуть придбати російські цінні папери.

 

«Вголос»