Зовнішньополітична установа Британії ще раз наголосила, що міжнародні лідери погоджуються – з дуже високою ймовірністю, джерелом нападу була Росія, пише Голос Америки.

Однак, Кремль та російські державні медіа відповіли запереченнями, відволіканням уваги та погрозами, йдеться в повідомленні.

МЗС Великобританії перераховує наступні повідомлення російських ЗМІ в рамках кампанії з дезінформації:

Великобританія зробила це, щоб посилити антиросійські настрої;

США зробили це, щоб дестабілізувати світ;

нервово-паралітичний газ походить з Чехії, Словаччини або Швеції;

російські державні канали заявляли, що отруєння трапилось у результаті спроби самогубства, передозування, або, навіть, що причиною став витік речовини з наукового центру Великобританії;

один з каналів, пов’язаний з Кремлем, навіть, заявив, що винною є теща Скрипаля.

Британський міністр закордонних справ Борис Джонсон заявив у неділю, що Росія роками накопичувала смертельну нервово-паралітичну речовину, яка була використана при спробі отруєння Сергія Скрипаля.

Британія заявляє, що це перший випадок використання такої хімічної зброї на території Європи з часів Другої світової війни.

«У нас насправді є докази того, що протягом останніх десяти років Росія не тільки досліджувала способи доставки нервово-паралітичних речовин з метою вбивства, але й створювала запаси «Новичка», – заявив міністр.

Як відомо, колишнього полковника російського ГРУ Сергія Скрипаля, якого виявили непритомним разом з дочкою в англійському Солсберрі, отруїли речовиною нервово-паралітичної дії.