Про це заявив постійний представник Великобританії при ООН Марк Лайл Грант, передає «Укрінформ».

«Ми закликаємо Росію подумати над тією ситуацією, яку вона створила. Ми наполегливо закликаємо покласти край політиці підтримки сепаратистських збройних груп і насильницьких дій з дестабілізації ситуації в сусідній країні, що призводить лише до збільшення внутрішньо переміщених осіб, погіршення економічної і соціальної ситуації», – заявив британський представник.

Він вкотре дорікнув кремлівському керівництву за брехливі заяви. «Російські офіційні особи заявляють, що озброєні люди на сході України є спонтанним місцевим повстанським рухом. Ми розуміємо, що це не так, і ми знаємо, що три основні фігури так званої «ДНР» є громадянами Російської Федерації, і прибули вони туди з-за меж України», – сказав Грант.

Він підкреслив, що сепаратисти «не репрезентують народу України, і без російської підтримки вони не зможуть існувати».

Крім того, британський представник заявив, що світова спільнота поінформована про оснащення, зброю, та матеріально-технічну підтримку, яку постійно мають сепаратисти з боку Росії. «Зокрема, йдеться про постачання до 100 ПЗРК, 50 танків, артилерії, ЗРК і інших систем озброєння», – зазначив Грант.

У цьому зв’язку він закликав російську сторону припинити потоки озброєння, фінансів і бойовиків в Україну з російської території.