У Великій Британії заявили, що російські хакери намагалися викрасти інформацію про розробку вакцини проти коронавірусу.

Про це інформує “Радіо Свобода” з посиланням на британські ЗМІ.

Зазначається, що такі дані оприлюднив Британський національний центр кібернетичної безпеки (NCSC), який викрив операцію російських хакерів, які вчинили напад на декілька університетів Сполученого Королівства.

Крім Росії у причетності до “ворожих атак” підозрюють Китай та Іран.

Наголошується, що жодна спроба нападу на британські університети та дослідницькі центри не була успішною.

Зокрема британське видання “The Guardian”, посилаючись на дані  NCSC повідомило, що увага хакерів була сконцентрована на дослідницькій діяльності, яка стосується створення вакцини проти коронавірусу.

Крім того, журналісти зауважили, що нещодавно чеські лікарні теж зазнали кібернападів, ймовірно зі сторони Росії.

Ще одне британське видання “Daily Mail” зауважило, що подібні кібератаки викликають засудження, попри те, що жодна з них не була успішною.

Відомий у Великій Британії часопис “Express”, посилаючись на джерела  у колах британських служб безпеки, повідомив, що у випадку кібернападів на британські університети доцільно говорити про спроби викрадення інтелектуальної власності.

Відтак це означає, що уряди держав, які скеровували напади кіберзлочинців є співучасниками цих злочинів, оскільки за таким умов зникає межа між державою, яка це замовляє та серйозними злочинами.

Голова Оборонного комітету британського парламенту Тобаяс Елвуд зауважив, що глобальне зосередження світової спільноти на пандемії коронавірусу створює ідеальну “димову завісу” для вчинення кіберзлочинів, особливо коли ціна вакцини проти коронавірусу є величезною.

Він наголосив, що Британія не повинна зволікати з відповіддю на ворожі атаки.

Голова відділу кібернетичних досліджень Королівського інституту об’єднаних служб, колишній оглядач із питань кібернетичної безпеки Національного бюро боротьби зі злочинністю Джеймс Саллівен розповів “The Guardian”, що пандемія призводить до збільшення зловмисної кібернетичної діяльності вороже налаштованих держав, зокрема у зв’язку з виробленням вакцини від коронавірусу.

Він повідомив, що британські фахівці  з кібернетичної безпеки працюють цілодобово, аби допомогти тим, хто став ціллю нападу.

Як писав “Вголос”, одна з країн Європи звинуватила Росію у кібератаках на лікарні: деталі інциденту.