Британська поліція не знайшла слідів отруєння нервовим агентом "новачок" у ресторані в Солсбері, звідки напередодні ввечері госпіталізували двох людей. Про це повідомляє Associated Press.

Поліція і парамедики прибули в ресторан Prezzo після того, як чоловікові і жінці, які перебували там, стало погано. Ресторан розташований неподалік від місця отруєння колишнього шпигуна Сергія Скрипаля і його дочки, тому місце події оточили.

Після огляду постраждалих медики підтвердили, що нездужання ніяк не пов'язане з "новачком". Імена потерпілих не розголошуються, відомо, що це 40-річний чоловік і 30-річна жінка. Їх залишили в лікарні для спостереження.

Місцеві медики заявляють, що в Солсбері "дуже низький ризик отруєння" для громадськості, але визнають, що не можуть гарантувати, що виявлено і вилучено весь нервовий агент. Тому персонал екстрених служб починає з "дуже обережного підходу" у всіх підозрілих випадках, поки не доведе протилежного.

Як повідомлялося, у британському місті Солсбері увечері 16 вересня двом відвідувачам ресторану Prezzo стало зле. Свідок каже, що у них ті ж самі симптоми, що в отруєних у березні Сергія і Юлії Скрипаль.

Нагадаємо, екс-співробітника ГРУ РФ Сергія Скрипаля та його доньку Юлію отруїли нервово-паралітичним газом у власному будинку в Британії.

Британська розвідка вважає, що нервово-паралітична речовина «новачок» виготовлена на російській військовій дослідницькій базі у Саратовській області.

Ситуація навколо отруєння Сергія і Юлію Скрипалів призвела до дипломатичного конфлікту між Британією і Росією. У зв’язку з цим прем’єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей оголосила про вислання 23 російських дипломатів. Зараз низка країн, включаючи Україну, вирішили видворити російських дипломатів у зв’язку з отруєнням колишнього російського розвідника Скрипаля та його доньки.

Раніше племінниця колишнього шпигуна РФ Сергія Скрипаля – Вікторія Скрипаль – заявила, що російські спецслужби абсолютно не причетні до отруєння: «це суто побутове отруєння».

Сергію та Юлії Скрипалям запропонують жити в США під іншими іменами, щоб захистити їх від подальших спроб вбивства.