Девід Маршалл (David Marshall) і його колеги з факультету фізики і астрономії проаналізували з точки зору аеродинаміки один з епізодів вийшов в 2005 році фільму Крістофера Нолана «Бетмен: Початок», де головний герой планує вниз з високого будинку. Про це повідомляє британська Daily Telegraph.

При переміщенні в повітрі Бетмен використовує спеціальний плащ, виготовлений з тканини, що володіє «ефектом пам'яті». Коли плащ зустрічає потік повітря, він випрямляється і стає жорстким, завдяки чому він утримує власника такої накидки в повітрі.

Група фізиків під керівництвом Маршалла розрахувала всі сили, що діють на людину під час подібного польоту, і застосувала отримані формули до плаща, який використовував герой в кінострічці 2005 року.

За розрахунками вчених, площі плаща і пов'язаної з нею підйомної силою достатньо для підтримки тіла Бетмена з умовною масою в 90 кілограмів на льоту. При цьому супергерой буде летіти з досить високою швидкістю - від 60 до 100 кілометрів на годину.

Тим не менш, Бетмен буде опускатися дуже швидко - він опуститься з будівлі висотою в 150 метрів за три секунди і пролетить при цьому приблизно 350 метрів. Фізики відзначають, що людина-летюча миша навряд чи зможе пережити приземлення, так як швидкість польоту сягатиме 80 кілометрів на годину в останні миті польоту.

Таким чином, політ за допомогою плаща Бетмена можливий, але вкрай небезпечний для життя людини через високу швидкість приземлення, роблять висновок вчені.

Джерело: РИА Новости