Дослідники в Оксфорді та Бірмінгемі, Велика Британія, стверджують, що вони можуть ізолювати різні штами захворювання за допомогою процесу так званого секвенування генома, повідомляє BBC.

Це означає, що пацієнти, яким, можливо, довелося б чекати місяцями, щоб отримати правильні препарати, тепер можуть отримати діагноз усього за кілька днів і мати більше шансів на одужання. Крім того, знижується ймовірність зараження,  Міністр охорони здоров'я Великої Британії Джеремі Гант підкреслює, що прорив «рятуватиме життя». Учені, які зробили відкриття, зазначають, що секвенування генома дозволяє їм ідентифікувати ДНК різних зразків за трохи більше, ніж тиждень, передає видання.

«Ми можемо надати інформацію про особливості організму і препарати, до яких він може бути стійким, якщо це туберкульоз», – наголошує консультант-мікробіолог доктор Ґрейс Сміт.

Відділ громадської охорони здоров'я Англії інформує, що це перший раз, коли хто-небудь у світі застосував техніку в такому великому масштабі, зазначає видання.