Про це у Ризі заявив віце-президент відомства Марош Шевкович, який займається питаннями Енергетичного співтовариства, повідомляє «Німецька хвиля».

За його словами, Україна сама попрохала Брюссель про посередництво у таких переговорах. «Ми готові до цього», – зазначив він.

Водночас Шевкович додав, що реакція на це Росії досі була досить стриманою. На дискусію довкола енергетичних питань до того ж досить сильно впливає ситуація на Сході України, пояснив представник Єврокомісії.

30 жовтня пізно вночі Україна, ЄС та Росія узгодили домовленості про поставки газу у зимовий період. Узгоджена ціна на газ для України: $378 за 1 тис. куб. м. у четвертому кварталі 2014, $365 за 1 тис. куб. м. у першому кварталі 2015 року.

Нагадаємо, Росія, денонсувавши «Харківські угоди» в односторонньому порядку підняла ціну до $485 за куб. м.

Україна у свою чергу наголошує, що готова купувати в Росії газ за ціною, яка була на початку цього року – $268 за 1 тис. кубометрів. 

Як відомо, «Газпром» повідомив, що подав позов до Стокгольмського суду на «Нафтогаз України» з вимогою стягнути $4,5 млрд. боргу.

У відповідь НАК «Нафтогаз України» подав позов до Арбітражного інституту при Торгівельній палаті Стокгольму на $6 мільярдів.