Про це пише італійська газета «La Repubblica», передає «Європейська правда».

Зокрема, мова йде про країни Східної Європи та Балтії.

Як повідомляє ADNKRONOS, своїм бажанням взяти участь у форумі  в умовах «холодної війни між РФ та Заходом» Путін здивував європейців.

Участь російського лідера, зокрема, підтвердив італійський урядовець.

Одні країни ЄС побоюються, що президент Росії використовуватиме можливість вирватися з міжнародної ізоляції, в якій знаходиться, тоді як інші висловлюють оптимізм, сподіваючись, що цей жест Путіна може призвести до відновлення конструктивного діалогу з Росією.

В той час як Німеччина є однією з небагатьох країн, що не проти присутності президента РФ на форумі, більшість країн Східної Європи та Балтії категорично не хочуть бачити Путіна серед учасників, повідомляє видання.

Ситуація є настільки серйозною, що Брюссель вислав конфіденційне повідомлення країнам-членам Євросоюзу, повідомляє La Repubblica.

«Повідомте нам, яким чином краще владнати присутність Путіна на форумі», - йдеться у тексті повідомлення.

Видання також зазначає, що одним з учасників форуму буде Малайзія, чий літак був збитий в небі над Донбасом проросійським сепаратистами.

Як зазначає La Repubblica, раніше Польща та прибалтійські держави гостро засудили главу італійського МЗС Федеріку Могеріні, коли вона у липні цього року підтвердила вислане Путіну ще восени минулого року запрошення взяти участь в ASEM.

Це теж було однією з причин, чому ці країни блокували призначення Могеріні на посаду верховного представника ЄС із закордонних справ та безпеки.

Аби залагодити ситуацію, російська сторона пізніше повідомила, що замість Путіна приїде прем'єр-міністр Дмитро Медведєв, але тепер змінила свою позицію.

Планується, що у форумі, який відбудеться 16-17 жовтня у Мілані, мають взяти участь 55 глав держав та урядів.