Наступна пандемія може виникнути з тропічних лісів Амазонки.

Про це заявив еколог Девід Лапола в інтерв'ю AFP.

За його словами, урбанізація колись диких районів сприяє виникненню зоонозних захворювань – хвороб, що передаються від тварин до людини.

Він наголосив, що йдеться і про новий тип коронавірусу, адже він, як вважають вчені, розповсюдився від кажанів, ймовірно, через третій вид, перш ніж передаватися людям у китайській провінції Хубей.

"В Амазонії відбуваються ті самі процеси. Амазонка – це величезний запас вірусів. Нам краще не випробовувати свою долю", – заявив еколог.

Він зазначив, що найбільший у світі тропічний ліс зараз зникає із загрозливою швидкістю.

"Це погані новини не тільки для планети, а й для здоров'я людини. Створюється екологічна нерівновага... Ось коли вірус може "стрибнути" від тварин до людини", – додав еколог.

Зазначається, що до теперішнього часу більшість таких спалахів, часто пов'язаних із певними видами кажанів, були зосереджені в Південній Азії та Африці. Але величезне біорізноманіття Амазонки може зробити регіон "найбільшим у світі пулом коронавірусів".

"Нам потрібно заново будувати відносини між нашим суспільством і тропічним лісом. Інакше світ зіткнеться з новими пандеміями", – підсумував Лапола.

Нагадаємо, що лікар назвав симптом, який допомагає боротися з коронавірусом.