Її розповідь оприлюднена на сайті МБХ Медіа.

За її словами, поживну суміш Сенцов приймає з 8 червня. Це суміш Nutridrink, пластмасова банка, схожа на дитяче харчування. Він приймає в день кілька ложок.

«Його день починається з крапельниць – їх кілька. Лікуючий лікар, з яким я зустрілася трохи пізніше, пояснив, що входить в крапельниці: глюкоза, хлорид калію, рибоксин. В іншу крапельницю: реамбірін, розчин Зінгера, амінавін, вітамін С. Також Олег отримує через крапельниці вітаміни B6, B12, B1. Дають йому і таблетки від серця. Всі ці призначення лікарі медчастини погодили з цивільними медиками», – повідомила Свєтова.

Правозахисниця попросила Сенцова описати свій день, і він сказав, що всі дні схожі.

«З ранку – медичні процедури, потім він читає, а читає досить багато, як він сказав – 100 сторінок в день, а раніше читав в два рази більше. Він відповідає на листи, щось редагує, займає мозок. Бувають дні, коли взагалі нічого не може робити. Читати і писати – важливо, щоб «не розвалюватися», – пояснив Сенцов. А коли я поскаржилася, що не можу нічого читати і у мене була депресія, Олег зізнався, що у нього не буває депресії, «хіба що на півгодини», – повідомила Свєтова.

Увечері Сенцов виходить з палати в сусіднє приміщення і там не більше півгодини дивиться новини по каналу «Росія 24». Фільми дивиться рідко, тому що хороших не показують.

«З телевізора Олег дізнався, що Путіну дзвонив Макрон. Але по телевізору не сказали, що Макрон говорив з Путіним про Олега. Підписка на «Нову газету» закінчилася. Він збирається її продовжити на наступні півроку», – додала Свєтова.

За її словами, в палаті встановлено відеоспостереження, є тривожна кнопка, яку Сенцов може натиснути, і прийде лікар або медсестра, які сидять в найближчому до його палати приміщенні.

«Начебто заспокійлива картинка. Я запитала, а що зробить лікар, якщо, як каже Олег, його передкризовий стан перейде в критичний, і йому стане гірше. Його відвезуть в реанімацію в цивільній лікарні – пояснив Олег», – додала правозахисниця.

Як відомо, 14 травня незаконно засуджений в Росії Олег Сенцов почав безстрокове голодування, вимогою якого є звільнення українських бранців Кремля. 

Український режисер Олег Сенцов сказав, що голодуватиме навіть до фатального кінця.

Нагадаємо, Уповноважений Верховної Ради України Людмила Денісова заявила, що керівництво російської колонії не пустило її на зустріч із Олегом Сенцовим та відмовилось надавати будь-яку інформацію. Російський омбудсмен Тетяна Москалькова стверджує, що він припинив голодування.

Окрім того, 5 липня двоюрідна сестра незаконно засудженого в Росії Олега Сенцова вперше за 4 роки зустрілась з братом.

Згодом сестра повідомила, що український режисер, який голодує в російській колонії, знаходиться на межі життя і смерті.

31 липня у Росії не дозволили священику відвідати незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

4 липня українського незаконно увязненого, режисера Олега Сенцова, у російській колонії міста Лабитнангі відвідав місцевий священик Богдан Василюк. Однак бранець Кремля відмовився йому сповідатися.

Водночас, МЗС України вкотре вимагає від Росії звільнити Сенцова і Балуха.