Від 28 квітня в Україні запрацювали оновлені вимоги під проведення фінансових операцій. Зокрема, якщо здійснювати перекази на суму від 5 тисяч гривень, клієнтам потрібно пройти обов’язкову ідентифікацію. Тобто, переказати або зі своєї картки, або підтвердити свою особу в терміналі за допомогою картки чи паспорта.

Про це заявила перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова.

Як зазначила Рожкова, для більшості банківських клієнтів нововведення будуть не помітні, адже всі клієнти банків вже мають картку, тобто є ідентифікованими. Водночас, перевірятимуть тих, хто переказує понад 400 тисяч гривень та здійснює, наприклад, переказ коштів за кордон.

“Звітувати потрібно про такі операції: готівка; переказ коштів за кордон; операції політиків; операції клієнтів з держав, які працюють “в антилегалізаційній сфері”, як наприклад Північна Корея. Це все дасть змогу легше дихати бізнесу та банківським клієнтам”, – пояснила Рожкова.

Перша заступниця очільника НБУ розповіла, що здебільшого йдеться про перекази без відкриття рахунку, до прикладу, під час поповнення рахунку через термінал на суму понад 5 тис грн. Тоді потрібно буде підтвердити свою особу або за допомогою картки, або з документом, який посвідчує особу. Термінали, за її словами, до кінця року будуть облаштовані спеціальними пристроями, які будуть сканувати інформацію і таким чином ідентифікувати людину.