Новопризначений прокурор Буковини Михайло Косюта 1 грудня під час першої зустрічі з журналістами повідомив, що він є членом НСЖУ, має журналістський псевдонім і кілька років на Одеській облдержтелерадіокомпанії вів щотижневу телепрограму «На службі закону».

Михайло Косюта ознайомив журналістів зі своєю біографією та повідомив про причини свого призначення на Буковину. З’ясувалося, що Генпрокуратура викрила ряд серйозних недоліків в роботі слідчих органів прокуратури Чернівецької області, певне розхолодження та чвари у колективі. Новопризначений прокурор області має намір згуртувати колектив, щоб спільно з владою вирішувати поставлені перед прокуратурою завдання.

Михайло Косюта зазначив, що у нього залишилося дуже гарне враження після першої зустрічі з головою Чернівецької ОДА Миколою Ткачем, який патріот, переживає за справу, хоче, щоб в краї панував закон та справедливість.

Новопризначений прокурор повідомив, що він і його дружина родом із Львівщини, він є прикарпатцем з дідів-прадідів, тому йому приємно знову повернутися до рідних країв.

Михайло Косюта зауважив, що з посади прокурора Одеської області він пішов раніше завершення терміну його каденції, перед президентськими виборами, оскільки зі своїм західноукраїнським «походженням та мовою», просто «не вписався в реалії» цієї «перлини біля моря», коли йому почали прямо натякати, що от «лізуть твої вуйки».

Михайло Косюта відмовився заглиблюватися в обговорення питання про діяльність ректора Одеської національної юридичної академії Сергія Ківалова, де він викладав до призначення прокурором Буковини. За його словами, Ківалов сам визнає, що під час його головування в ЦВК були допущені певні помилки, однак відповідь на всі питання повинні дати компетентні органи, які здійснюють розслідування. На думку Михайла Косюти, у цій справі повинна бути публічно оголошена якась постанова, щоб нарешті поставити крапку у цій резонансній справі.

Новопризначений прокурор Буковини пообіцяв працювати прозоро, прийняв запрошення поновити свою роботу у якості ведучого телепрограми вже на Чернівецькій облдержтелерадіокомпанії.

ЗІК