Ніколи не пропускаю можливості погортати книжечки із серії «Мудрість народів світу», коли трапляється така нагода. Можна знайти справжні перли. Скажімо, у книжечці «Мудрість народів півночі» ненецькому народу приписується приказка «Народ і партія – єдині». Так от, виявляється, хто був автором відомого гасла, а я думав - Суслов... Але є серед них справді цікаві й повчальні, наприклад, якомусь африканському народові приписується така фраза: «Не варто кидати камінням, якщо ти живеш у скляному будинку». Не знаю звідки африканцям відомо про скляні будинки,  але сказано добре. Про цю мудрість варто було б пам’ятати голові Львівської облради Мирославу Сенику

Сьогодні Мирослав Сеник доручив профільній комісії облради підготувати на розгляд наступної сесії питання про розпуск обласної Територіальної виборчої комісії. Таке доручення Сеник дав у відповідь на заяву фракції БЮТ про те, що Галина Юрків має право повернутися до виконання депутатських обов'язків, адже суд не скасував рішення ТВК, яким УНП відмовлено у припиненні її повноважень.

Справа у тому, що Галина Юрків стала депутатом Львівської обласної ради за списком Українського народного блоку Костенка і Плюща на виборах до органів місцевого самоврядування 31 березня 2006 року. А 4 серпня 2006 року вона перейшла з фракції УНП до фракції БЮТ.

11 березня цього року Львівська обласна ТВК відхилила клопотання УНП про позбавлення Галини Юрків депутатства. УНП оскаржила це рішення у суді. Галицький районний суд Львова, розглянувши позовну заяву УНП до Львівської обласної ТВК у справі скасування депутатських повноважень Галини Юрків, виніс ухвалу, якою лише частково задовольнив вимоги УНП. Суд визнав рішення ТВК неправомірним, тобто таким, що прийняте з певними порушеннями, але в той же час суд не зобов'язав ТВК скасувати вже прийняте рішення про припинення повноважень Галини Юрків. Отож Галина Юрків в даний час має всі підстави для продовження своїх депутатських повноважень.

Відтак Сеник вирішив розпустити обласну ТВК.

Відповідно до пункту 3 Статті 28 Закону України «Про вибори …», повноваження відповідної територіальної, дільничної виборчої комісії можуть бути достроково припинені в установленому законом порядку органом, який її утворив, або за рішенням суду у разі систематичного порушення комісією Конституції України, цього та інших законів України.

Як визнав суд, конкретний недолік у роботі ТВК, який стимулював організаційну сверблячку пана Сеника не тягне навіть на порушення закону. А якщо вже говорити про систематичні порушення, то Сенику варто було б запитати у своєї совісті: «А чи не порушував, боронь Боже, і він сам якогось Закону? Чи не варто і мені задуматися над доцільністю свого перебування у кріслі голови облради?».

До речі, якраз сьогодні, голова комісії з питань законності Пилип Пилипенко у виступі на сесії Львівської облради повідомив, що комісія визнала, що голова облради Мирослав Сеник перевищив службові повноваження та порушив закон, не підписавши ухвалене радою звернення щодо заборони антидержавницьких організацій, в тому числі КПУ та Партії України.

Коротше кажучи, не варто кидати каміння, якщо живеш у скляному будинку. Про це нагадав голові обкради депутат від БЮТу Ваврин, який заявив, що зібрати третину голосов, щоб ініціювати відставку Сеника – зовсім не складно:

Постривайте, пане Сеник
Он над головою
Старий Ваврин з Дрогобича
Махнув булавою.