Кількість ДТП, зокрема на Львівщині, впродовж лише січня-вересня цього року досягла 305 аварій. І це – лише за участі дітей. Із них аж 290 малюків травмувалися, а 19 – загинули.

Тож про те, як вберегти дитину від нещасних випадків, у розмовній студії «Правди. Наживо» розповіла інспектор патрульної поліції Львівської області Наталія Пилипа.

За її словами, уникнути травм при аварії може допомогти саме автокрісло чи бустер. Проте, що ж краще – вирішувати батькам.

"Бустер переважно використовують для старших дітей, коли їм уже незручно в автокріслі. Якщо йдеться про малюків, то їм, однозначно, безпечніше буде в автокріслі", - дала пораду поліцейська.

Цікаво, що новий закон стосується і таксі. Втім, звісно, очікувати того, що у всіх машинах з'являться спеціальні пристосування для дітей – не варто, тому слід брати у транспорт якщо не автокрісло, то хоча би бустер. Також, якщо немає належних умов для перевезення малюка, батьки мають право відмовитись від послуг водія, і навіть більше – поскаржитись на нього до поліції.

Нагадаємо, 29 жовтня 2019 року Верховна Рада проголосувала за введення штрафів за перевезення дітей без автокрісел. Згідно з законопроектом, за порушення правил перевезення дітей водій отримує штраф у розмірі 510 гривень. При повторному порушені – 850.

Більше – у відео. Прямі етери «Правди. Наживо» дивіться щобудня о 19.00 на телеканалі NTA.

https://www.youtube.com/watch?v=51-60XWqQDo&fbclid=IwAR3kfj9xaHJVOZIcVtOT4lWj_f5Ogl_GQmrJM3Ado74y4ASl6C2iKrXDvS8