В Україні потрібне зменшення кількості аптек шляхом територіальних обмежень. Фармацевтичний бізнес намагається конкурувати і виживати будь-якими шляхами, часто незаконними.

Про це заявив в інтерв'ю генеральний член Аптечної професійної асоціації України Валерій Гудзенко, пепредає "Pharma.net".

Він упевнений, що аптечний ринок потрібно регулювати, адже їхня кількість в Україні є несумісною з нормальним розвитком.

"Свої пропозиції ми виклали у зверненні до Аптечної професійної асоціації України (АПАУ). Насамперед потрібно вводити територіальні обмеження, європейські стандарти ведення бізнесу, які існують в усьому цивілізованому світі", — заявив він.

Експерт вважає, що через велику кількість аптек, існує конкуренція, яка спонукає їх "виживати незаконним шляхом". Відтак на полицях аптек можна знайти фальсифіковані препарати.

"Сьогодні дуже багато говорять про кількість фальсифікату в аптеках. У мене немає достовірної статистики з цього приводу, сам я таких досліджень не проводив. Але не виключаю, що в боротьбі за виживання аптеки змушені шукати товар за нижчою ціною, про якість в таких ситуаціях не думають", — наголосив він.

Нагадаємо, що аптеки навмисно завищують ціни на ліки у вихідні.

"Вголос" писав, аптеки заробляють на українцях під час епідемій.