Зараз жодного збільшення доходів з митниці до бюджету немає, тому складається враження, що на митниці відновили корупційну систему і нагорі вимагають таких же результатів, як і за попередньої влади.

Про це у коментарі «Вголосу» розповів ексміністр економіки України Володимир Лановий.

«Відтак та система механізмів, яка є там зараз, – це продовження принципів азарівської пригноблювальної, каральної податково-митної системи», - наголосив він.

І додав: «А бюджет недоотримує близько 4-5 млрд доларів через неналежну роботу  митниці, зокрема оплати послуг та проходження митних процедур. Ми втрачаємо таку суму до бюджету через те, що не сплачують та завозять «сірий» імпорт, який не оподатковують митом, порушуючи закон, а гроші йдуть паралельно у кишені митників і тих, хто на горі системи».

Скрізь, куди не глянь, за словами Ланового, продовжує діяти вертикальна схема передачі хабарів.

«Та й нагорі ніяк не можуть між собою поділити: митниця входить у систему СБУ, а МВС хочуть також залучитися у цю сферу», - зауважив експерт.

Загалом, переконаний він, створена своєрідна державна паралельна система руху коштів через незаконні хабарницькі дії і операції, яка концентрує дуже великі гроші, в тому числі для того, аби створювати пільги для олігархів.

«І ця вся система – це реальна державна корупція знизу догори чиновників, які купаються у золоті та діамантах, а бюджет натомість цих грошей не отримує», - каже Лановий.

Більше читайте у статті: «Митниця – «чорна діра» української економіки».