Про це повідомив директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ігор Никитюк.

«Обласний бюджет на 2015 рік сформовано відповідно до змін у податковому законодавстві. Ріст цін передбачено на рівні 13,1%. Мінімальна зарплата зросте лише в грудні», – розповів чиновник.

Ігор Никитюк наголосив, що виконання дохідної частини бюджету області під питанням через зміни в структурі його наповнення. 

«Є проблеми з наповненням бюджету. Майже 69% у структурі доходу загального фонду бюджету області припадає на податок із доходів фізичних осіб. Але 2015 року зарахування цього виду податку в обласний бюджет зменшиться з 25% до 15%. Через це втрати обласної скарбниці цього року становлять 96,8 мільйона гривень. Частково їх компенсують інші доходи, наприклад, зарахування в обласний бюджет 55% екологічного податку замість 10%. Але цього для нашої області замало, оскільки в нас немає підприємств, які платять великі обсяги цього платежу. Крім того, 2015 року до скарбниці області надходитиме 10% податку на прибуток підприємств недержавної форми власності. Це може додати ще 16 мільйонів гривень», – зазначив він.

«Проблема в тому, що такий великий платник податку, який зумів би поліпшити фінансове становище бюджету, як «Волиньгаз», платить цей податок у Львові», – додав Никитюк.

Чиновник також розповів, що субвенцій на ремонт доріг з державного бюджету тепер не буде. А на утримання місцевих бюджетів передадуть низку закладів дошкільної і позашкільної освіти.