Професор Московського державного інституту міжнародних відносин Сергій Афонцев вважає, що сценарій розвитку подій в США дуже цілком передбачуваний. Він підкреслив, що тимчасових домовленостей в уряді США досягли за дві години до настання 17 жовтня – дня, коли через відсутність бюджету Америка могла оголосити дефолт. Він також наголосив, що ці домовленості тимчасові, тому «взаємний шантаж продовжиться».

«Протистояння дуже серйозне і претензії республіканців до Обами нікуди не поділись, просто обидві сторони розуміють, що допускати різкого загострення боргових проблем не потрібно», – додав Афонцев.

Експерт відзначив, що швидкого розв’язання бюджетного конфлікту не варто очікувати.

«Поки ця сутичка (республіканців і демократів) в гострій фазі, і я не бачу якихось фактів, які дали б підстави чітко сказати, коли це завершиться… Це може тривати до Нового року, а потім ще й до травня. Більш-менш прийнятний компроміс може бути досягнутий до кінця березня», – сказав експерт.

Він додав, що така ситуація підриває довіру до США на світових ринках, оскільки ніхто не може передбачити, який крок наступного разу зроблять конгресмени.

Нагадаємо, президент США Барак Обама підписав проект бюджету, який дозволить відновити роботу держустанов.

Джерело: РІА Новини