За його словами, підставами для оскарження стануть: порушення процедури голосування, і суперечності в тексті Основного закону. Адже, як зазначив Подгорний, «внесені зміни передбачають вибори президента в останню неділю березня 2015 року», тоді, як п'ятирічний термін його повноважень закінчується раніше.

У той же час президент Аналітичного центру «Відкрита політика» Ігор Жданов заявив, що «влада цинічно порушила Конституцію і закон і поставила під сумнів саме право народу обирати собі владу».

Разом з тим, він скептично оцінив можливість справедливого вердикту Конституційного Суду. На думку експерта, цей орган був сформований з відданих нинішньої влади людей. А раніше суд вже схвалив проект конституційних змін і тепер може просто відмовитися розглядати скаргу БЮТівців.

Подгорний у свою чергу зазначив, що представники нинішньої влади «бояться виборів, як вогню», оскільки «відчувають, що вже не будуть обрані». Депутат не виключив, що під час внесення наступних змін до Конституції вибори будуть відкладені і на ще більший термін.

При цьому Підгорний не виключив, що виборці можуть просто не дочекатися наступних виборів і зажадати дострокової відставки діючої влади. На його думку, обурення виборців може спровокувати зростання цін і комунальних тарифів і взагалі подорожчання життя.

Нагадаємо, вчора Верховна Рада України 310 голосами внесла зміни до Конституції, якими передбачено, що вибори до парламенту відбудуться в останню неділю жовтня 2012 року, а вибори президента України - в останню неділю березня 2015 року.

Про фальсифікацію голосування заявив нардеп Ар’єв.