Голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що шкодує у зв’язку з голосуванням парламенту Великої Британії проти угоди щодо Brexit.

Про це пише НВ.

“Ризик безладного виходу Сполученого Королівства збільшився після сьогоднішнього голосування. Ми не хочемо цього. Європейська комісія продовжить свою роботу в надзвичайних обставинах, щоб забезпечити повну готовність ЄС”, – заявив Юнкер.

Він закликав Британію якомога швидше уточнити свої наміри щодо виходу з ЄС, оскільки “час майже сплив”.

Юнкер відзначив, що узгоджена Брюсселем угода щодо Brexit є компромісним варіантом і найкращою угодою, яку могла б отримати Британія. Ця угода – єдиний спосіб забезпечити упорядкований вихід Великої Британії з ЄС, додав він.

Голова Європейської ради Дональд Туск у своєму Twitter визнав провал голосування за угоду щодо Brexit.

“Якщо угода неможлива, але ніхто не хоче (виходу, – ред.) без угоди, кому вистачить мужності нарешті сказати, що є єдиним позитивним рішенням?”, – написав Туск.

Як писав “Вголос”, парламент Британії сьогодні не підтримав угоду про вихід з ЄС.

Тепер у прем’єр-міністра Великої Британії Терези Мей є три дні, щоб надати парламенту план Б. Не виключена ситуація, що Велика Британія вийде з ЄС без  угоди, проведе повторний референдум, повернеться до переговорів з ЄС або проведе позачергові загальні вибори.