Про це повідомила прес-служба Нацбанку.

При цьому регулятор наголошує на тенденції  – зростання загального обсягу депозитів переважно відбувається у гривні.

За 8 місяці цього року депозити в гривні зросли на 62,2 мільярди  гривень, або 19,5%. Тоді як депозити в іноземній валюті знизилися на 0,5%, або на 1,2 мільярди гривень.

«Підвищення статусу гривні в якості засобу заощадження та дедоларизації економічних відносин в країні залишатимуться важливим пріоритетом в роботі Національного банку. Ті заходи, які вже вжиті в цьому напрямку, будуть діяти і в більш тривалій перспективі. Водночас привабливості депозитів у гривні сприятимуть багато чинників, оскільки відсоткові ставки за депозитами в гривні вищі, ніж за депозитами в іноземній валюті», – відзначив начальник управління стратегії грошово-кредитної політики Національного банку України Володимир Лепушинський.

«Зростання депозитів в поточному році відбувається переважно за рахунок вкладів фізичних осіб, тобто можна говорити, що населення виступає партнером Національного банку в питаннях розвитку грошово-кредитного ринку та національної економіки.  Це дуже приємний факт для нас», – сказав начальник управління стратегії грошово-кредитної політики Національного банку України Володимир Лепушинський.

Відсоткові ставки за депозитами залишаються привабливими для заощадження. При цьому ставки за депозитами в гривні вищі, ніж за депозитами в іноземній валюті. Якщо середньозважена відсоткова ставка за депозитами в національній валюті складала у серпні місяці 9,8%, то за депозитами в іноземній валюті – всього 5,8%.