Значна кількість членів територіальних виборчих комісій не мають належного фахового рівня для роботи, — відзначив сьогодні під час прес-конференції у Львові голова ЛОГО КВУ Роман Кошовий.
„Дуже багато людей не мають достатнього фахового рівня, працюючи у ТВК. Те, що буде у Дільничних виборчих комісіях, просто жахає”, — сказав Роман Кошовий.
За словами Романа Кошового, у 6 виборчих округах Львівської області перші планові засідання ТВК не відбулись. „ЦВК затягнула з питаннями формування ТВК до останнього дня. Це призвело до того, що у триденний термін, який відведений для першого засідання, у близько 6 округах такі засідання внаслідок відсутності кворуму не відбулись”, — відзначив Роман Кошовий. Довготерміновий спостерігач КВУ Назар Бойко зазначив, що близько 40-50% планових засідань ТВК не відбулись. „Причиною є відсутність людей. Відсутність однієї або двох людей ставить повний штопор у роботі цілої ТВК”, — додав Назар Бойко.
На думку Романа Кошового, члени ТВК, які прогулюють засідання, будуть відраховуватись Центральною виборчою комісією. „Ми прогнозуємо, що прогульників у подальшому ЦВК відраховуватиме зі складу ТВК”, — зазначив Роман Кошовий.
Роман Кошовий відзначив, що негативно на діяльність ТВК впливають зміни у складі ТВК. „Зміни у складі ТВК може призвести до затримки діяльності ТВК. Зараз йде затримка з формуванням кошторису”, — сказав він. Назар Бойко наголосив на тому, що з часу формування складу ТВК кандидат у Президенти України Леонід Черновецький у 5 ТВК змінив своїх секретарів і заступників голів ТВК через те, що вони не могли виконувати своїх обов’язків. „Це говорить про те, що пан Чернівецький не розраховував на те, що така велика кількість його представників обіймуть посади у ТВК”, — сказав Назар Бойко.
Член ТВК Михайло Хміль висловив здивування з приводу того, що часто членами ТВК є родичі, які представляють різних кандидатів у Президенти України. За його словами, членами однієї з ТВК є матір, яка представляє Віктора Януковича, і син, який є представником Богдана Бойка.
Сьогодні у Львові відбулась зустріч за участю представників Офісу координатора проектів ОБСЄ в Україні. На зустрічі були присутні: перший секретар ЛОО СПУ Євген Таліпов, голова ЛОГО КВУ Роман Кошовий, члени ТВК, представники Львівської ОДА та Львівської міської ради.