Володимир Костирко народився в 1967 році в місті Львів. Закінчив Львівське училище прикладного та декоративного мистецтва (1987) та факультет історії мистецтва Католицького університету в Любліні (1995).

Учасник багатьох міжнародних виставок. В 1998-1999 рр. виконав цикл портретів провідних діячів культури в рамках міжнародного арт-проекту „Гранди мистецтв“. Головний художник імпрез "Галицький лицар".

Jura: Чи є оформлення барів і ресторанів мистецтвом? Чи отримуєте Ви задоволення від такої роботи?

Якщо виходити з дефініції мистецтво – це творчість за правилами, тоді коли встановлюєш правила і за ними твориш, якщо цими правилами буде створення в приміщенні певного настрою, якщо це вдається зреалізувати – тоді спроектована кнайпа є мистецтвом.

Rufus: Коли можна очікувати від Вас найближчої персональної виставки у Львові? 2) Чи не відмовились Ви від ідей галицького сепаратизму та переходу української мови на латинський алфавіт?

Про виставку я вже говорив. У галицький сепаратизм я вкладав певні сенси, щодо яких набираю що раз більшої певності. Наприклад, присутність всіх складових української держави є більшим злом, ніж їх відсутність; євро є ліпше, ніж гривня; польський поліцай є ліпшим, ніж український міліціонер; будь-яка українська політична партія є гіршою від будь-якої європейської політичної партії; український військовий не здатний захистити себе, не кажучи вже про інших.

Нона: Портрети яких відомих львіських бізнесменів ви малювали?

Портрети бізнесменів не малював і підозрюю, що їм це просто не подобається. Проте, малював портрети професора Ярослава Ісаєвича і режисера Романа Віктюка.

Лев: Чого не вистачає сучасному українському мистецтву?

Не думаю про сучасне українське мистецтво взагалі. Проблема в мистецтві починається з проблеми загальногуманітарного рівня. Я цим переймався при поверненні з Любліна, але потім зрозумів, що не варто перейматися тим, чого не можна змінити. Я не хотів би виставлятись в Європі з українськими митцями, з львівськими - так, але з українськими - ні.

Повну версію чату читайте тут