Павло Гудімов – співак, директор галереї "Я-Галерея". Чат відбувався в рамках проекту "ХОЛОД".

іра: на скільки ви знайомі з сучасним світовим мистецтвом. якими є ваші критерії оцінки якісного мистецтва?

Кожен рік, приблизно 1 місяць я подорожую по всьому світу: Європа, Америка і на що я не шкодую грошей, то це на такі поїздки. Проводжу багато семінарів. Завтра я буду проводити такий семінар у Палаці мистецтв. Останні міста в яких я побував, то це Барселона, Париж, Лондон.

ккккк: Ви є достатньо відомим дизайнером. Чи оформляли Ви у Львові якісь клуби... У Києві? Які останні тенденції у сфері дизайну? Дякую.

Я є арт-директором арт-майстерні Я-дизайн, в більшості ми займаємось приватною архітектурою та житловими інтер'єрами. Я уникаю роботи по клубам-ресторанам, бо основний мій напрямок – актуальні тенденції, які замовники не можуть зрозуміти.

Напрямки: аскет-дизайн (матеріал – ніщо – ідея – все), теплий мінімалізм. В минулому році ми відкрили новий напрямок – креативна група "Акцент", яка займається креативним дизайном і рекламою. Взагалі організація, яку я очолюю – "Гудімов арт-проект" – це культурний холдинг.

***: Куди рухається сучасне мистецтво?

Сучасне і актуальне мистецтво розвивається по напрямках : європейський, американський. Хтось використовує техніку, хтось мистецтво. Щодо медіа-арт, то можна говорити про нову роль інтернету в мистецтві – віртуал- арт, але з часів Леонардо Да Вінчі і Босха практично нічого не змінилось.

вакар: Як ви вирішуєте для себе протистояння моралі і мистецтва? Вам подобається Богородиця з слонячих какашках і розп'яття в сечі?

Ви знаєте, кожен для себе сам, я не мораліст, але спекуляція на аморальних темах у мистецтві зустрічається досить часто. Шокувати відсутністю ідей саме страшне.

***: Чи може Львів дати щось новеньке українському мистецтву? Чи все найкраще вже перебралось на багатші села?

Львів в якомусь сенсі дає півфабрикати постійно, але нажаль розвинути тему до кінця і якісно подати не в змозі. Я маю наувазі не Львів, а львів'ян, які живуть зараз. Хотів би привести декілька виставок, які я показував у Києві, до Львова, якщо знайдеться приміщення.

моля: Чи займаєтесь ви благочинністю?

Так, час від часу займається, останній проект – "Серце – не спи". Ми збирали кошти у дитяче відділення інституту ім. Амосова, купили обладнання, зробили ремонт у реанімації, отримали масу задоволення.

Повну версію чату читайте тут