Де ви працювали до того, як потрапили до Львова? Ваш перевід до Львова це підвищення чи пониження?

У мене дуже цікава, романтична праця, цікаве і романтичне життя. Працював в Індії, в місті Мадрас (на півдні Індії). Потім працював 3 роки в Непалі, ще в Італії — 5 років, в Мілані. Коли працював в Москві в центральному офісі, то був представником Росії в керуючому комітеті Ради Європи по питаннях місцевої та регіональної демократії. Свій перевід до Львова вважаю підвищенням, тому що цей регіон надзвичайно важливий з різних сторін, з економічної і з політичної. Це регіон, який зараз відіграє найважливішу роль в відносинах між заходом та сходом Європи.

Чому росіяни дозволяють "Свободі" ображати російську мову? Жодної заяви, жодного коментаря не було ні від їх громадських орагнізацій, ні від політиків. Куди дивляться Затулін і Жиріновський?

Мені дуже прикро що такі талановиті люди, як Олег Тягнибок, пані Ірина Фаріон тратять свої зусилля на речі, які несуть тільки негатив. Я не вдаюсь до коментарів на подібні теми, тому що не думаю що таким чином ми могли б порозумітись. Щодо коментарів ГО — то якщо вони вважають за потрібне зробити такий коментар, відповідно до промов керівників Свободи, то це їх право. І вони можуть це робити. Стосовно позиції Затуліна і Жиріновського, то краще питати їх самих.

Прислала ли Матвиенко "валентинку" Садовому и Олийныку? А если серьезно, то как обстоят дела с дружбой между Петербургом и Львовом? Когда во Львов приедет Гергиев? Передавали, что он возглавил оркестр Лондонской оперы. При этом в его планах Львов не назывался.

Я думаю, что господа Садовой и Олийнык, как настоящие мужчины, поздравили Матвиенко с Днем влюбленных. А что касаеться дружбы, то она вполне успешно развивается. Буквально вчера я получил из Львовской областной администрации новые предложения о сотрудничетсве. Радует то, что они касаются торгово-экономических связей. В настоящее время мы прорабатываем с городской администрацией практические меры по реализации соглашения о сотрудничетсве, подписанном 30 сентября 2006 года во Львове. Мы готовимся к проведению фестиваля Дни Санкт-Петербурга во Львове, который состоится осенью 2007 года, в сентябре-октябре. Что касается господина Гергиева и его возможного участия в постановке оперы «Пиковая дама», то мы также работаем над этим вопросом с учетом очень напряженного графика работы г-на Гергиева. Он действительно возглавил симфоничекий оркест Лондонской оперы и график у него в этом году чрезвычайно насыщенный.

Чи подобаються Вам білборди "Свободи": "Кохайтеся, чорнобривi, та не з москалями"?

Я байдуже ставлюсь до цього нового явища в житті міста Львова. Взагалі байдуже відношусь до всякого роду реклами. В цьому випадку, на мій погляд, просто колосальні гроші використовуються в пусту. Не для покращення життя людей. Ці гроші можна було б набагато краще використати. Наприклад, передати допомогу дитячим садочкам, сиротинцям, таким чином гроші принесли користь суспільству.

Повну версію чату з Євгеном Гузєєвим читайте тут.