Інцидент стався в чеському місті Храстава (Ліберецький край), де Вацлав Клаус брав участь в урочистій церемонії відкриття нового мосту.

Сам момент «замаху» зафіксувала телекамера чеського каналу «Прима». Запис чітко показує самого Вацлава Клауса, оточеного жителями міста, Ондроуша, одягненого в камуфляжну куртку, який наближається до президента, і його витягнуту руку з пістолетом, дуло якого він притискає прямо до правого боку глави чеської держави. Те, що миттєво зафіксувала телекамера, не змогла побачити і попередити охорона.

Більше того: кілька разів натиснувши на спуск, Ондроуш загубився у натовпі городян і першими, хто його наздогнав, були журналісти, яким він встиг зробити коротку заяву. Лише після цього його зуміли затримати. Але це знову ж були не президентські охоронці, а місцева поліція.

Думки всіх експертів з безпеки, які переглянули зняті телеоператором кадри, була однозначною: якщо б Ондроуш справді хотів убити президента і в руці його був би не пістолет, який стріляє пластмасовими кульками, а справжня зброя, він би з легкістю реалізував свій намір.

Сам 71-річний Вацлав Клаус зреагував на інцидент спокійно. Відразу ж після нього він заявив, що, на жаль, навколо знаходиться «занадто багато психічно неврівноважених людей», а вже пізніше пояснив, що «все відбулося так швидко, що в той момент просто не можна було злякатися».

Вацлава Клауса було доставлено у військовий госпіталь Праги, де його обстежили медики, які виявили у нього легке пошкодження ліктя, яке схоже на звичайне садно. А загалом президент був абсолютно здоровий.

Незважаючи на те, що «стрілянина» в Храставі завершилася для глави держави щасливо, тут прогнозують, що президентську службу охорони очікують найнеприємніші наслідки, включаючи відставки і реорганізацію.

Експерти з безпеки зазначили, що імітацію замаху було проведено в «чеських традиціях», коли людина, яка його здійснює, не хоче вбити або навіть поранити того, кого вона обрала своєю мішенню, а переслідує мету висловити своє невдоволення чи, якщо буде можливість, навіть поговорити «по-чоловічому». З 1992 року в Чехії таким чином було вчинено 16 замахів на політиків, включаючи колишнього прем'єр-міністра Мірека Тополанека, якому нападники поставили під оком синець. В результаті цих акцій жоден політик серйозно не постраждав.

Джерело: itar-tass.com