Про це вчора, 20 вересня, під час зустрічі із головою Львівської обласної державної адміністрації Михайлом Костюком повідомили представники директорського складу групи компаній «HELA.CZ».

Як повідомив иректор з інвестицій «HELA-CZ S.R.O.» Любош Пашек, його компанія пропонує найширший обсяг тестів у сферах алергології, імунології, діагностування туберкульозу, паразитології, ПЛР-діагностування, генетики, вірусології, бактеріології, моніторингу активного туберкульозу і підготовки автовакцин; досвід роботи у різноманітних проектах з об’єднаних лабораторій (наприклад, у Чехії група об’єднала лабораторії з оборотом 40 млн. євро на рік у 2010-2011 роках).

«Наша компанія пропонує повне інвестування проекту на Україні та надіється досягти домовленостей щодо співпраці з українською стороною у сфері медицини і служб ветеринарного контролю. Ми б могли надати допомогу у підготовці об’єднання лабораторій в одну центральну лабораторію в м.Києві з метою консолідації зразків з лікарень м.Києва і місцевих установ охорони здоров’я. Як місце для такого проекту об’єднання розглядається м.Київ та м.Львів. Зважаючи на довід роботи в країнах Європи, компанія вважає, що може досягнути значної економії за допомогою цього проекту. Окрім того, пропозиція дозволяє впровадити новітні технології, які поліпшать як якість результатів, так і час аналізу», – зазначив фінансовий директор фірми Зоран Казимирович.

«Звісно, ми зацікавлені в інвесторові і готові сприяти тому, аби інвестор впроваджував свої проекти на Львівщині. Однак наша медицина сьогодні перебуває у стадії реформи – це надзвичайно важливий, тривалий і непростий процес. Паралельно з розвитком державної медицини у нас розвивається і приватна медицина, це теж слід враховувати», – наголосив Михайло Костюк.

Голова Львівської ОДА запевнив чеських інвесторів у цілковитому сприянні. Однак спершу вони повинні знайти консенсус із місцевими медиками та зважити на усі вимоги українського законодавства у сфері медицини.