Голова Оболонського районного суду Києва Владислав Дев’ятко, який головував у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича, заявляє про погрози.

Про це повідомляє “УНІАН”.

Про лист із погрозами Дев’ятко повідомив до Вищої ради правосуддя, Генпрокуратури та Ради суддів України.

“На виконання вимог закону “Про судоустрій і статус суддів” повідомляю, що 18 березня об 11.14 на адресу Оболонського районного суду надійшло електронне повідомлення із заголовком “чекай сволото” та вкладенням погрозливого змісту. Такі дії мають ознаки кримінального правопорушення – погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна щодо судді, народного засідателя чи присяжного, а також щодо їх близьких родичів у зв’язку з їх діяльністю, пов’язаною із здійсненням правосуддя”, – йдеться у листі судді.

Також в ньому Дев’ятко просить “вжити передбачених законодавством України заходів реагуванн”. У прес-службі Оболонського райсуду також підтвердили інформацію про таке звернення.

Як розповіла речниця суду Інна Свинаренко, погрози були не персоналізовані, тобто конкретних прізвищ суддів, яким би адресувалися погрози, в листі немає. Однак Дев’ятко, як голова суду, згідно з законом, зобов’язаний реагувати на будь-які погрози в адресу суддів.

Також речниця додала, що не може розголошувати сам текст листа з погрозами, оскільки він, як доказ, спрямований до генерального прокурора Юрія Луценка.

Нагадаємо, що Канада продовжила санкції проти Януковича та його соратників.

Додамо, у справі Януковича НАБУ веде слідство проти ГПУ.