Крістіан Коулман не здав три поспіль тести на допінг, які могли би підтвердити або спростувати присутність у його крові допінгу, тому Міжнародна федерація легкої атлетики дискваліфікувала його на два роки. Про це повідомляє ВВС-спорт.

Американського чемпіона світу з бігу на 100 метрів Крістіана Коулмана дискваліфікували через те, що він не здавав тести на наявність допінгу в його крові. У травні 2020 року його тимчасово відсторонили від змагань, але тепер дискваліфікація є повноцінною. Період дискваліфікації рахується від 14 травня, тож вона діятиме до 14 травня 2022 року.

Відповідно, Коулман пропустить перенесені літні Олімпійські ігри в Токіо, які мають відбутися влітку 2021-го року.

Коулмана дискваліфікували не через знайдений в крові допінг, а за ігнорування обов'язкових тестів на допінг.

У той час, коли потрібно було здавати тести, Коулман тричі знаходився в іншому місці. Слідство заявило, що немає жодних причин стверджувати, що американець коли-небудь уживав заборонені препарати, однак неможливо довести протилежне.

Перший пропущений тест у Коулмана трапився 16-го січня 2019-го року, після чого він проігнорував два тести у квітні та грудні 2019 року. Перший пропущений тест Крістіан не оскаржував, але намагався оскаржити інші два.

Наприклад, щодо третього пропущеного допінг-контролю Коулман заявив, що робив різдвяні покупки "за п'ять хвилин" від дому, тому не перебував за місцем розташування. На думку атлетка, лікарі, які приїхали до нього додому, не докладали достатньо зусиль, щоб зв'язатися з ним.

У свою чергу, представники допінг-контролю зазначили, що вони чекали на Крістіана надворі поруч із його домом протягом години, дзвонили та стукали у двері кожні десять хвилин.

Коулман заявляв, що він повернувся додому перш, ніж пройшла година (о 20:15). Однак, квитанції, представлені в якості доказів, говорять про те, що легкоатлета не було вдома у цей час, оскільки, час покупок на чеках був вказаний - 19:53 та 20:22. Також співробітники допінг-контролю сфотографували подвір'я його дому о 20:21, щоб довести, що нікого не було вдома у цей час і жодна автівка не була припаркована.

Адвокат спортсмена, Емануель Хадсон підтвердив, що володар світового рекорду на 60 метрів буде оскаржувати рішення.

Як повідомлялося, у Києві правоохоронці повідомили про підозру шахраю, який “заробив” 500 тисяч гривень на фіктивному продажу медичних масок.