Про це сьогодні у Львові під час прес-конференції з нагоди запровадження закону про заборону реклами тютюнових виробів розповіла координатор національного проекту «Україна без тютюнового диму», ГО «Життя» Ганна Гопко.

За її словами, вже в грудні приміщення всіх громадських місць, включаючи бари, ресторани, кав’ярні і нічні клуби будуть на 100% вільними від тютюнового диму. Відтепер заклади не будуть поділятись на зали для курців і некурців. Для цього буде відводитись спеціальне місце.

Закон про заборону куріння в приміщеннях закладів ресторанного господарства, культури та спорту є частиною Закону № 3778-ІV про заборону реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів, який вступив в силу 16 вересня 2012 року. Також вже з жовтня планують розміщати на пачках сигарет фотоілюстрацій про наслідки тютюнокуріння. Усі ці заходи мають посилити тенденцію до зменшення поширеності тютюнокуріння, яка наявна зараз в Україні.

«Наразі усі власники закладів повідомлені. Для цього ми проводили соціальну рекламу про шкідливість тютюнового диму, розсилали листи з інформацією. І про рейди, які буде проводити Державна інспекція з питань захисту прав споживачів разом з представниками громадськості, будемо попереджати власників заздалегідь», - сказала Ганна Гопко.

Вона також зазначила, що за наявності порушень, представники інспекції і громадськості будуть фіксувати факти порушення, складати протоколи і стягувати штраф в залежності від порушення і самого закладу.

«Станом на сьогодні, якщо в закладі ресторанного господарства немає відповідної площі, яка надана для осіб які курять і для осіб які не курять, то це передбачає накладення штрафу від 1 до 10 тис. грн. У зв’язку з тим, що куріння з грудня буде заборонено зовсім, то, відповідно, будуть зміни і в законодавстві», - повідомила в.о. завідувача сектору контролю реклами та торгівлі на відстані Державної інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області Мар’яна Блонар.

Натомість, як запевняла Ганна Гопко, власникам закладів ресторанного господарства не треба боятись за свій прибуток. З досвіду інших країн, в яких заборонено куріння, відомо, що дохід власників не зменшився, а навпаки збільшився через зменшення витрат на вентиляційне обладнання, на попереджальні знаки про шкоду куріння та очищення меблів. Крім того, за свідченнями підприємців, людей стало більше, тепер вони мають можливість приходити всією сім’єю.