В ході роботи технологи змішували оксид натрію, оксид марганцю та оксид заліза. Отриманий матеріал для катода нагрівався протягом 12 годин при температурі 900 градусів за Цельсієм. Потім вчені отримували вуглець для анодів. Для цього звичайну сахарозу нагрівали в електричній печі до 1000-1500 градусів за Цельсієм (операцію проводили в безкисневій атмосфері інертного газу). В результаті вдалося отримати чорний порошок гіперщільного вуглецю.

Сім років роботи з поліпшення технології — і тепер учені з Країни сонця, що сходить, стверджують, що ємність натрієво-іонних акумуляторів на 20% вища, ніж звичайних акумуляторів.

Професор, який очолює групу з розробки нової технології, вважає, що перевага нових батарейок в тому, що для їхнього створення використовується замість дорогого і рідкісного, але звичного літію звичайний натрій. Цього елемента на Землі предостатньо, і його легко видобути, наприклад, зі звичайної солі.

Професор вважає, що багато наукових груп з усього світу незабаром зацікавляться технологією і нові натрієво-іонні акумулятори надійдуть у продаж максимум через 5 років.

Природні запаси літію розташовуються в Чилі, Аргентині, Китаї і Австралії, і вони не такі вже й великі. Тому літієві батареї такі дорогі. А через повсюдне використання акумуляторів на основі літію для живлення ПК, мобільних телефонів і багатьох інших пристроїв назріла необхідність знайти їм дешевшу альтернативу.

Джерело: vesti.ru