«Для мене таке рішення стало цілком прогнозованим, адже аналізуючи потенціал до масових фальсифікацій, які є неодмінним атрибутом виборів в країні, що прямує до диктатури, я ані на мить не сумнівався в тому, що основна маса фальсифікацій відбуватиметься не на рівні дільничних виборчих комісій, а саме на рівні округів», – зазначив «свободівець».

Він додав, що його все ж здивував «такий рівень цинізму і неприкритого нахабства при формуванні окружних виборчих комісій за допомогою представників відверто технічних, а то й віртуальних політичних проектів, які не те що не представлені в політичному полі і не ведуть активної діяльності, а інколи навіть не мають реальної кількості членів, щоб бути зареєстрованими в Міністерстві юстиції».

Юрій Михальчишин розповів, що в ОВК увійшли представники відверто антиукраїнських проектів, таких як «Рускоє єдінство», «Рускій блок», як колишня «партія політики Путіна», яка зараз перейменована в партію «Україна – Русь єдина», як провокативні проекти на зразок «Братства» чи «Союзу анархістів України».

«Оце мене, чесно кажучи, трошки здивувало, бо я припускав, що влада поставиться до цього завдання більш комплексно і намагатиметься прикрити якимись не скандальними політичними брендами цю схему наповнення окружних виборчих комісій відверто технічними кадрами, що будуть обслуговувати політичну волю Партії регіонів у виборчому процесі», – наголосив кандидат в нардепи.

Він додав, що той факт, що в ОВК не увійшли представники «Свободи» і «УДАРу» свідчить про те, що «саме ці політичні сили влада сприймає зараз як найбільш актуальну і найбільш радикальну загрозу своєму теперішньому панівному статусу», адже вже на старті виборчого процесу намагається відсікти ті сили від можливості адекватно захищати голоси виборців.

Юрій Михальчишин також додав, що наслідками такого формування складу ОВК може стати, по-перше, те, що влада намагатиметься скасувати результати виборів на тих округах, де переможе опозиція. По-друге, у ході виборчого процесу будуть спроби винести максимальну кількість попереджень учасникам виборчого процесу від опозиційних партій, щоб дестабілізувати їхню повноцінну роботу і фактично звинуватити їх ще задовго до самих виборів у, скажімо, нечесних методах ведення виборчої агітації, у порушеннях виборчого законодавства, тощо.

Нагадаємо, за результатами жеребкування ОВК мали бути сформовані зі складу представників 19 непарламентських партій, які беруть участь у виборах, та 5 депутатських фракцій парламенту. Зокрема, у кожній з 225 ОВК будуть представлені непарламентські політичні партії: «Молодь до влади», «Україна – Русь єдина», «Народно-трудовий союз», «Братство». Водночас до складу жодної ОВК не потрапив жоден представник партій «УДАР Віталія Кличка» і ВО «Свобода».