Про це у коментарі Вголосу повідомила в.о. начальника управління освіти ЛМР Катерина Гороховська.

Вона зазначила, що у зв’язку з недофінансуванням галузі в управлінні обговорили можливі способи економії коштів.

«Перш за все ми просимо керівників освітніх закладів по-господарськи підходити до усіх видатків. На приклад, влітку батьки мають право 75 днів оздоровлювати свої дітей, але місця в садочках за ними зберігаються. У зв’язку з цим ми будемо об’єднувати групи, тобто функціонуватиме лише стільки груп, скільки буде дітей у дитячих садочках. Крім того, є садки, які роблять так звані літні канікули, - це коли майже 90% батьків забирає своїх дітей на оздоровлення, а 10% дітей переводять у сусідні садочки», – пояснила Катерина Гороховська.

Ще одним способом економії, за словами в.о. начальника управління, можуть стати відпустки без збереження зарплати вчителів та технічних працівників. Катерина Гороховська наголосила, що такі відпустки працівникам можуть надавати виключно за власним бажанням.

«Часто буває, що ми приходимо в дитячий садок чи школу, щоб подивитися хто є на робочих місцях, і бачимо, що дуже багато працівників відпрошуються через сімейні обставини. Хочу наголосити, що відповідно до чинного законодавства для різноманітних свят чи траурних заходів працівники можуть брати відпустку за власний рахунок. В нас до цього питання чомусь ставляться дуже халатно, але тепер ми будемо посилювати виконавську і трудову дисципліну», – наголосила Катерина Гороховська.

Крім того, в управлінні освіти цього року дуже критично підходитимуть до виплат доплат за кабінет. Якщо кабінети працюватимуть неефективно, доплати здійснювати не будуть.

Такі заходи економії в освіті Львова допоможуть зберегти приблизно 10-12 млн. грн.