Так, два рази на рік стрілки годинника переводяться на годину в більш ніж 100 країнах світу – в останню неділю березня – на годину вперед, та в останню неділю жовтня – на годину назад. Це необхідно для того, щоб наблизити адміністративний час до сонячного.

20 вересня 2011 за постанову про зміну порядку обліку часу в Україні проголосували 266 народних депутатів, таким чином Верховна рада України постановила встановити з 27 березня 2011 року на території Україні час другого часового поясу з додаванням однієї години, скасувавши цим перехід на зимовий час в жовтні 2011 року, відповідно і наступний за цим перехід на літній час.

Однак, 18 жовтня 2011 депутати Верховної Рада Україна передумали і прийняли постанову «Про визнання такої, що втратила чинність, постанови Верховної Ради України «Про зміну порядку обчислення часу на території України».

Новою постановою визнається, що постанова від 20 вересня 2011 втратила чинність, також запропоновано уряду протягом одного місяця з дня набрання чинності нової постанови внести на розгляд Верховної Ради проект закону про порядок обчислення часу на території України.

Таким чином, перехід на зимовий час в Україні відбудеться в звичайному режимі.

Так, в 2013 році перехід на зимовий час припадає на 27 жовтня.