Як повідомила газета «Хуаньцю шибао», в ході недавнього дослідження в Ухані (адміністративний центр провінції Хубей) 143 студентам кількох ВНЗ було запропоновано накреслити від руки десять ієрогліфів. Лише 12 студентів змогли впоратися із завданням без похибок, а десять відсотків учасників цього конкурсу на грамотність помилилися в написанні 7-8 ієрогліфів. Щоправда, ієрогліфи для іспиту були вибрані не найпростіші, а такі, в написанні яких нерідко допускаються неточності.

«Тепер ми в основному користуємося комп'ютерами, які вимагають лише навику розпізнавати ієрогліфи, а не їх писати, тому послідовність рисок і вміння їх відтворити вже зовсім не важливі», — сказав студент одного з університетів на ім'я Дін Сін.
За його словами, вже через кілька років навчання в університеті більшість втрачає здатність писати ієрогліфи, чому їх, звісно, вчили в початковій і середній школі. Більше того, студенти не люблять, коли викладач вимагає написати щось від руки. Вони вважають це «несучасним підходом».

Дослідження показали, що приблизно три чверті студентів зазвичай не пишуть жодного ієрогліфа протягом дня, а 23% опитаних взагалі не вважають уміння писати за допомогою ручки, не кажучи вже про кисті, важливим у сучасному житті.

«Значно зручніше писати за допомогою клавіатури, коли комп'ютер виправляє наші помилки», — поділився своїми міркуваннями студент на прізвище Лу з Уханьського технологічного університету. За його словами, достатньо вміти написати знаки свого власного імені, хоча нерідко китайці і тут обходяться іменною печаткою.

Каліграфія, вважають знавці, відноситься до основ китайської культури, а гарне написання ієрогліфів упродовж багатьох століть вважалося ознакою не лише грамотності, але й загального інтелектуального рівня китайця. Досі у парках Пекіна можна зустріти людей похилого віку, які пропонують всім охочим позмагатися з ними у витонченості відтворення класичних текстів на асфальтових доріжках за допомогою кисті, змоченої водою. Однак схоже, що скоро таке вміння зникне, як зникають написані водою на асфальті старовинні ієрогліфи.

«Ми не можемо більше ігнорувати занепад мистецтва письма, потрібно терміново щось із цим робити. Ще трохи і зникне саме поняття писати від руки», — пише на сторінках газети критик Юй Чу. Однак схоже, що ці заклики вже запізнилися — молодь сприймає написані від руки ієрогліфи як архаїзм і ознаку «відсталості».

Як повідомляв Вголос, така ж сама проблема спостерігається у Японії.

Джерело: .itar-tass.com