Як повідомив у понеділок Центр екологічного моніторингу столиці, вміст небезпечних для здоров'я твердих частинок PM 2.5 у низці районів міста становив 750 мікрограмів на кубічний метр, що в 30 разів перевищило рекомендовану Всесвітньою організацією охорони здоров'я норму, пише «ТАСС.ру».

Центр екологічного моніторингу Пекіна повідомляє, що найскладніша ситуація виникла в південній частині китайської столиці.

У зв'язку з високим рівнем забруднення влада Пекіна рекомендувала дітям, літнім людям та особам з респіраторними захворюваннями утриматися від тривалого перебування на вулиці.

Частки, які входять до смогу, здатні через легені проникати в організм і накопичуватися в ньому. При великих дозах це може призвести до проблем із серцево-судинною системою.

З цієї причини наприкінці 2013 року в столиці було ухвалено «План екстреного реагування на сильне забруднення повітря». Він регламентує дії міських служб і підприємств відповідно до чотирьох рівнів екологічної тривоги («синій», «жовтий», «помаранчевий» і «червоний»).