Про це повідомив прокурор Галицького району Львова Сергій Янчишин під час брифінгу сьогодні, передає кореспондент «Вголосу».

Сергій Янчишин  розповів, що розслідування кримінального провадження про нищення Снопківського парку доручено слідчому відділу Галицького райвідділу міліції Львова.

Прокурор проінформував, що підставами для відкриття кримінального провадження стали перевірки, які встановили, що директор ДП «Парк Високий Замок» ЛКП «Зелений Львів» у період з 25 до 27 березня цього року, порушуючи чинне законодавство, дав вказівку працівникам свого підприємства вирубувати дерева у парку і безпосередньо керував цим процесом. Використовуючи бензопили та спеціальні засоби, працівники безпідставно вирубали 74 сироростучих дерева, тим самим знищивши частину об’єкту природно-заповідного фонду та зменшивши естетично-рекреаційну цінність парку. Згідно з актом перевірки Державної екологічної інспекції у Львівській області внаслідок вирубування дерев у парку завдана шкода в розмірі понад 50 тисяч гривень.

Крім того, Сергій Янчишин  розповів, що у ЛКП пояснюють, що вони діють на підставі акту обстеження зелених насаджень парку, відповідно до якого видаленню підлягають 64 сухостійні дерева та дерева, які у були у незадовільному стані. Однак, як наголосив прокурор, цей акт був складений ще у жовтні 2012 року і в ньому не вказано на якій саме ділянці мають бути вирубані нездорові дерева.

У свою чергу прокурор Львівської області Володимир Гураль зазначив, що головною умовою, яка сприяє вчиненню порушень в усіх парках Львова є те, що міська рада досі не встановила межі парків міста.

«Якщо немає меж, в будь-який час можна кудись залізти, прихопити ділянку тощо», – сказав прокурор.

Як писав «Вголос», на сесії у четвер, 10 квітня, депутат-свободівець Василь Горон розповів, що 27 березня на території природно-заповідного фонду парку «Снопківський» без жодних дозволів та за мовчазної згоди в.о. начальника управління екології і благоустрою ЛМР під виглядом санітарної очистки масово вирубувати здорові дерева.