20 серпня комунальне підприємство «Київський метрополітен» практично «викинуло» ТОВ «Київські енергетичні послуги» з аукціону щодо закупівлі електричної енергії на очікувану суму 272,41 мільйона гривень.

Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на видання «Наші гроші» .

На поточний рік хочуть замовити 95,99 млн кіловат-годин електроенергії 2 класу напруги для 88 точок приєднань на об’єктах метрополітену за очікуваною ціною 2,84 грн/кВт*год.

Фірма «Київські енергетичні послуги» ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» Ріната Ахметова допустила дві помилки в документах. В технічній специфікації замовник вказував назву закупівлі «Енергія електрична», а фірма вказала назву закупівлі з іншим порядком слів у дужках – «Електрична енергія».

Крім того, замовник вказував у множині «Кількість електричної енергії визначається на підставі знятих показників електролічильників...», а фірма у листі вказала в однині «Кількість товару визначається на підставі знятих показників електролічильника».

Фірма Ахметова оскаржила відхилення в АМКУ. «Київські енергетичні послуги» заявили, що замовник обрав формальний підхід без оцінки суттєвості/несуттєвості недоліків і впливу їх на зміст пропозиції. На їхню думку, недоліки можна вважати належними з огляду на оцінку інших пропозицій.

Рішення АМКУ про (не)прийняття скарги до розгляду очікується.

Зазначимо, фірма ТОВ «Електро-Ресурс», яка виграла минулий такий підряд «Київського метрополітену» на 267,46 млн грн, також бере участь в тендері.

Як писав «Вголос», станом на середу, 28 серпня, на українських АЕС досі не працюють п’ять енергоблоків.